سوگواری برای خلبان سوزانده شده توسط داعش در سفر پادشاه اردن به زادگاه وی

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
سوگواری برای خلبان سوزانده شده توسط داعش در سفر پادشاه اردن به زادگاه وی

در پی زنده سوزاندن معاذ کساسبه خلبان اردنی بدست داعش، روز پنج شنبه ملک عبدالله پادشاه اردن برای دیدار و ابراز تسلیت به خانواده وی به شهر کرک در جنوب امان سفر کرد.

درویدئوی منتشر شده پدر خلبان به قتل رسیده اردنی در کنار ملک عبدالله دیده می شود. صدها نفر از مقامات نظامی و کشوری و نیز ساکنان شهر در داخل و اطراف چادر محل حضور ملک عبدالله حضور داشتند که شعار نابودی داعش را سر می دانند.

ایهاب کساسبه، پسر عموی خلبان به قتل رسیده می گوید: «در همین محل بود که عروسی معاذ برگزار شد و حالا همین جا برای او عزاداری می کنیم اما این عزاداری نیست، ما این مراسم را عروسی دیگری برای معاذ می دانیم، شهیدی که اکنون پیش خداست.»

مازن ضلاعين، نماینده پارلمان اردن نیز می گوید: «ما از جامعه و ائتلاف بین المللی می خواهیم که حملات نظامی علیه این سازمان تروریستی که هیچ ارتباطی با اسلام ندارد را افزایش دهند. سازمانی با رفتار وحشیانه که مردم بی گناه را می کشد.»

دیدار ملک عبدالله پادشاه اردن از زادگاه خلبان سوزانده شده با مانور هواپیماهای اردنی همراه بود که از ماموریت بمباران مقر داعش در شهر رقه سوریه بازگشته بودند.

محمد شیخ ابراهیم خبرنگار یورونیوز می گوید: «اردنی ها، اعراب و جامعه بین المللی با خانواده خلبان اردنی معاذ کساسبه که اکنون همچون قهرمانی به نماد مردم کشورش در مباره با داعش تبدیل شده، اعلام همبستگی کردند. مردمی که در اینجا حضور دارند معتقدند که جنایت اخیر داعش اقدامات برای نابودی این گروه تروریستی را تسریع خواهد کرد.»