Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

رئیس جمهوری جدید ایتالیا سوگند یاد می کند

رئیس جمهوری جدید ایتالیا سوگند یاد می کند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سرجیو ماتارلا، امروز سه شنبه در مراسمی به عنوان رئیس جمهوری جدید ایتالیا سوگند یاد می کند. آقای ماتارلا که ۷۳ سال دارد، در چهارمین دور رای گیری سنای

آگهی

سرجیو ماتارلا، امروز سه شنبه در مراسمی به عنوان رئیس جمهوری جدید ایتالیا سوگند یاد می کند.

آقای ماتارلا که ۷۳ سال دارد، در چهارمین دور رای گیری سنای ایتالیا با کسب اکثریت آراء بعنوان دوازدهمین رئیس جمهوری این کشور انتخاب و جانشین جیورجیو ناپولیتانو شد.

ماتئو رنزی، نخست وزیر ایتالیا در پاسخ به سوال خبرنگاری در رابطه با چرایی انتخاب ماتارلا به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری گفت: «او را به این دلیل برگزیدم که یک جنتلمن واقعی و فردی بسیار محترم است. فردی که در مقابل بی عدالتی و مافیا ایستاد. او عضو سابق پارلمان، وزیر و از قضات دادگاه قانون اساسی ایتالیا بوده است. او همچنین در زمان وزارت خود در مخالفت با قانونی که مخالف آزادی رسانه ها بود، از سمتش استعفاء کرد.»

اگرچه مقام ریاست جمهوری در ایتالیا تشریفاتی است اما با توجه به اینکه ماتارلا از متحدان سیاسی نخست وزیر ایتالیا است، انتخاب او موفقیت بزرگی برای ماتئو رنزی محسوب می شود.

سرجیو ماتارلا برخاسته از خانواده مشهوری در سیسیل ایتالیا، از سال ۱۹۸۳ میلای به عنوان یکی از اعضای حزب دموکرات مسیحی وارد پارلمان ایتالیا شد و در دولت های مختلف نیز سمت های وزارت را بر عهده داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله غافلگیرانه پلیس به منزل رئیس‌جمهوری پرو؛ ساعت‌های رولکس خانم بولوآرته جنجال‌برانگیز شد

انتخابات ریاست جمهوری اسلواکی؛ نامزد طرفدار اوکراین و سیاستمدار طرفدار روسیه به دور دوم راه یافتند

خبرنگار سوئیسی: احمدی‌نژاد گفت اگر ایران بودی احتمالا بالای دار بودی