Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نخست وزیر پیشین ایتالیا پاکتی حاوی دو گلوله تفنگ دریافت کرد

ماتئو رنتسی، نخست وزیر پیشین ایتالیا
ماتئو رنتسی، نخست وزیر پیشین ایتالیا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گرچه نفس فرستادن فشنگ، پیامی تهدیدآمیز به شمار می‌رود، اما پاکتی که به دست آقای رنتسی رسید، ظاهرا حاوی هیچ نوشته یا پیام کتبی نبوده است.

آگهی

ماتئو رنتسی، نخست وزیر پیشین ایتالیا و سناتور کنونی، پاکتی دریافت کرد که حاوی دو گلوله تفنگ بود.

به گزارش رسانه‌های ایتالیا به نقل از منابع پارلمانی این کشور، این پاکت روز چهارشنبه سوم مارس (۱۳ اسفند) مستقیما به آدرس صندوق پستی این سناتور در محل کارش در مقر مجلس سنا در رم فرستاده شده بود.

گرچه نفس فرستادن فشنگ، پیامی تهدیدآمیز به شمار می‌رود، اما پاکتی که به دست آقای رنتسی رسید، ظاهرا حاوی هیچ نوشته یا پیام کتبی نبوده است.

اپلیکیشن یورونیوز را از پل استور دانلود کنید

احزاب و شخصیت‌های سیاسی ایتالیا از جناح‌های مختلف از جمله احزاب دست راستی و افراطی لیگا، جنبش ۵ ستاره و نیروی ایتالیا و نیز حزب دموکرات، حزب متبوع رنتسی از جناح چپ میانه، این عمل تهدید آمیز را محکوم کرده و همبستگی خود با نخست وزیر پیشین را اعلام کردند.

هنوز معلوم نیست چه کسی و دقیقا با چه هدفی این گلوله‌ها را برای نخست وزیر ایتالیا در فاصله سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ فرستاده است.

ماتئو رنتسی خود در پاسخ به واکنش شخصیت‌های سیاسی به این ماجرا در فیس بوک نوشت: «از همه شما متشکرم. بیایید همه با هم در آزادی کامل و با شجاعت همچنان به پیش برویم.»

«ترزا بلانووا»، وزیر کابینه ایتالیا و هم‌حزبی رنتسی نیز در پیوند با این رویداد در فیس بوک نوشت: «ما اسیر تهدید و ارعاب نمی‌شویم.»

ماتئو رنتسی در ژانویه گذشته حزب تحت رهبری‌اش «ایتالیا ویوا» را از ائتلاف سیاسی حاکم به رهبری جوزپه کونته خارج کرد و به این ترتیب باعث فروپاشی این ائتلاف و استعفای کونته شد.

رنتسی به همین دلیل در حال حاضر محبوبیت خود را در کشور از دست داده است. بر پایه نتایج یک نظرسنجی که در اواخر ماه فوریه درباره محبوبیت ۱۲ شخصیت سیاسی اول ایتالیا انجام شد، هم اکنون «روبرتو اسپرانتزا»، وزیر بهداشت با ۴۰ درصد نظر مساعد جامعه آماری، محبوب‌ترین شخصیت سیاسی در ایتالیاست و ماتئو رنتسی تنها با ۱۲ درصد در جایگاه نامحبوب‌ترین سیاستمدار جای دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هفت عضو بریگاد سرخ به درخواست ایتالیا در فرانسه بازداشت شدند

اقتصاددانی که یورو را نجات داد؛ نخست وزیر جدید ایتالیا کیست؟

ماریو دراگی ریاست دولت جدید ایتالیا را پذیرفت و اعضای کابینه خود را معرفی کرد