Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تجمع دهها هزار نفری مردم اسپانیا در حمایت از حزب ضد اقتصاد ریاضتی پودمو

تجمع دهها هزار نفری مردم اسپانیا در حمایت از حزب ضد اقتصاد ریاضتی پودمو
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

روز جمعه ۳۱ ژانویه دهها هزار تن از مردم اسپانیا در میدان پوئرتا دلسول، مرکز شهر مادرید پایتخت این کشور گردهم آمدند و حمایت گسترده ای را از حزب

آگهی

روز جمعه ۳۱ ژانویه دهها هزار تن از مردم اسپانیا در میدان پوئرتا دلسول، مرکز شهر مادرید پایتخت این کشور گردهم آمدند و حمایت گسترده ای را از حزب پودمو، یعنی حزب مخالف اقتصاد ریاضتی به نمایش گذاردند. محبوبیت این حزب مانند حزب سیریزا در یونان به سرعت در حال گسترش است.

پابلو ایگلسیاس، رهبر حزب پودمو در این تجمع: “امروز ما رویای کشوری بهتر را برای خود داریم. گرد آمدن ما در میدان «پوئرتا دلسول» نه برای رویا پردازی، بلکه برای تحقق این رویا در سال ۲۰۱۵ است. رویاها را باید به پیش بریم و امسال قصد داریم تغییرات سیاسی را عملی سازیم. امسال ما کارهای تازه ای را آغاز می کنیم. امسال، سال تغییر است و ما در انتخابات پیروز خواهیم شد.”

حزب پودمو به معنای “ما می توانیم“، یکسال قبل توسط پابلو ایگلسیاس که استاد دانشگاه است پایه گذاری شد و در انتخابات ماه مه پارلمان اروپا توانست پنج کرسی به دست آورد و شگفتی بسیاری ایجاد کند.

یکی از حامیان حزب پودمو در این گردهمآیی گفت: “ما باید به یونان و دیگر کشورهای جنوب اروپا که علیه ترویکا و علیه مرکل مبارزه می کنند بپیوندیم. زیرا سرمایه داری به پایان رسیده و ادامه این وضع ممکن نیست.”

و یکی دیگر از هواداران حزب پودمو: “فکر می کنم این حرکت می رود تا به واکنش بزرگی تبدیل شود. زیرا پودمو حدود یکسال قبل ایجاد شد. تغییری که سیستم دوحزبی از انجام آن ناتوان ماند، اکنون می تواند حزب سوم را به قدرت برساند. به همین خاطر فکر می کنم این حرکت بازتاب گسترده ای خواهد داشت.”

اسپانیا مدت هفت سال است که از بحران اقتصادی رنج می برد و خستگی مردم از برنامه های ریاضتی فرصت مناسبی را برای حزب پودمو در انتخابات آینده فراهم کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعتراض کشاورزان اسپانیا؛ دولت به برخی از خواسته‌های آنها تن داد

کشاورزان اسپانیا با تراکتورها در خیابان‌های مادرید

کشاورزان در اسپانیا با تراکتورهای خود جاده‌ها را مسدود کردند