Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

هزاران نفر از طرفداران دمیس روسس با او وداع کردند

هزاران نفر از طرفداران دمیس روسس با او وداع کردند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دمیس روسس خواننده نامدار دهه های ۶۰ تا ۸۰ میلادی که یکشنبه گذشته در آتن در گذشت، روز جمعه در قدیمی ترین و بزرگترین گورستان این شهر به خاک سپرده شد

آگهی

دمیس روسس خواننده نامدار دهه های ۶۰ تا ۸۰ میلادی که یکشنبه گذشته در آتن در گذشت، روز جمعه در قدیمی ترین و بزرگترین گورستان این شهر به خاک سپرده شد. در این گورستان بسیاری از دیگر شخصت های معروف نیز دفن شده اند.در مراسم تدفین دمیس روسس هزاران نفر شرکت کردند.

ماریزا کوچ، خواننده یونانی، در این مراسم گفت: “صدای او بیدارکننده احساسات مردم بود، احساسات شریف مردم، و در هر کجا افتخار یونان بود. با دمیس وداع می گوییم.”

گیورگس هاتزیناسیوس آهنگساز یونانی نیز در این مراسم گفت: “صدای خنده صمیمانه او هنوز در گوش من است و من با دلتنگی و مهر با او وداع می کنم.”

نیکوس آلیاگاس، بازیگر، خواننده و مجری تلویزیونی یونانی الاصل که دوست نزدیک دمیس روسس و هنگام مرگ بر بالین او بود، در این مراسم شرکت داشت.

دمیس روسس که عضو گروه راک «آفرودیتز چایلد» بود، شهرتی جهانی داشت و در زمان حیاتش بیش از ۶۰ میلیون نسخه از آلبوم های او به فروش رفت. او در ایران نیز طرفداران بسیاری داشت و در سال ۱۳۵۷ خورشیدی به ایران سفر کرد.

دمیس روسس دارای پدری یونانی و مادری مصری- ایتالیایی بود و در سال ۱۹۴۶ در اسکندریه مصر چشم به جهان گشود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصاویری از مراسم تشییع ابراهیم رئیسی با حضور هزاران نفر در مشهد

مراسم ادای احترام مقامات کشورهای خارجی به ابراهیم رئیسی و دیگر کشته‌شدگان سانحه سقوط بالگرد

«سقوط مشکوک» بالگرد رئیس‌جمهوری ایران؛ چرا روایت رئیس دفتر او بر ابهامات حادثه می‌افزاید؟