تحریمهای اروپا علیه روسیه تا سپتامبر تمدید شد

تحریمهای اروپا علیه روسیه تا سپتامبر تمدید شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در راستای تشدید درگیریها در شرق اوکراین، خصوصا کشتار بیش از ۳۰ شهروند در جریان حمله به شهر بندری ماریوپل، وزیران خارجه عضو اتحادیه اروپا در بروکسل،

آگهی

در راستای تشدید درگیریها در شرق اوکراین، خصوصا کشتار بیش از ۳۰ شهروند در جریان حمله به شهر بندری ماریوپل، وزیران خارجه عضو اتحادیه اروپا در بروکسل، جلسه ای ویژه برگزار کردند.

آنان تصمیم گرفتند که تحریمهای بانکی علیه برخی از فرماندهان جدایی طلبان هوادار روسیه را تا ماه سپتامبر تمدید کنند. در فهرست افراد تحریم شده از سوی اتحادیه اروپا، نام ۱۳۲ تن از حامیان جدایی طلبان هوادار روسیه دیده می شود.

نیکوس گوتزیاس، وزیر خارجه دولت جدید یونان گفت: “امروز با تفاهم کامل نسبت به سیاستهای اروپا در قبال روسیه تصمیم گیری کردیم. اینگونه نشان داددیم آنطور که رسانه ها می گویند یونانی ها شرور و پسرهای بد اروپا نیستند.”

اتحادیه اروپا خواستار افزایش تحریمها علیه روسیه در آینده نزدیک است، اما پیش از آن نمایندگان کشورهای عضو اتحادیه به انتظار گفتگوهای صلح مینسک نشسته اند.

بلاروس می گوید دور تازه مذاکرات بین اوکراین، روسیه و سازمان امنیت و همکاری اروپا روز جمعه در مینسک، پایتخت بلاروس، آغاز می شود. نتیجه این گفتگوها تاثیر زیادی بر روند تصمیم گیریهای اتحادیه اروپا در اجرای تحریمهای تازه علیه روسیه خواهد داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چراغ سبز کمیسیون به آغاز مذاکرات الحاق اوکراین و مولداوی به اتحادیه اروپا؛ فن درلاین: روز تاریخی است

جوزپ بورل در واکنش به قرآن‌سوزی: نژادپرستی، بیگانه‌هراسی و تحمل‌ناپذیری در اتحادیه اروپا جایی ندارد

دادگاه اتحادیه اروپا: اقدام شرکت آلمانی در تبعیت از تحریم‌های آمریکا علیه ایران درست بوده است