«داعش مدرک زنده بودن خلبان اردنی را ارائه دهد»

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
«داعش مدرک زنده بودن خلبان اردنی را ارائه دهد»

مقام های اردن می گویند همچنان تلاش می کنند صحت پیام نسبت داده شده به گروه دولت اسلامی را تایید کنند. در این پیام که ظاهرا با صدای «کنجی گوتو» گروگان ژاپنی ضبط شده، گروه دولت اسلامی هشدار می دهد اگر یک زندانی زن عراقی تا غروب امروز پنجشنبه ۲۹ ژانویه آزاد نشود، خلبان اردنی و خبرنگار ژاپنی اسیر خود را می کشد.

خانواده معاذ الکساسبه، خلبان اردنی، خواستار تلاش بیشتر مقام های این کشور برای نجات جان او شده اند. دولت اردن می گوید آماده مبادله زندانیان است اما باید اطمینان حاصل کند که خلبانش، زنده و سلامت است.

گروه دولت اسلامی ضرب الاجلی ۲۴ ساعته تعیین کره بود اما روشن نیست که آیا کنجی گوتو، گروگان ژاپنی خود را آزاد خواهد کرد یا خیر.

مادر آقای گوتو گفت: «به عنوان یک مادر، می خواهم که او به سلامت به خانه برگردد. تنها کاری که می توانم بکنم این است که به نخست وزیرمان اعتماد کنم. هنگامی که هم میهنانش دچار مشکل می شوند او به هر قیمتی باشد از آنها محفاظت می کند.

گروه دولت اسلامی خواستار آزادی «ساجده الریشاوی»، زن عراقی عضو القاعده شده که به اتهام عملیات تروریستی در انتظار حکم اعدام است.

ناکایاما یوسوهید، فرستاده ویژه ژاپن به اردن، روز پنج شنبه گفت دولت متبوعش برای آزادی سریع خبرنگار ژاپنی تمام تلاش خود را می کند.