حزب الله لبنان مسئولیت حمله به کاروان نظامیان اسرائیلی را بر عهده گرفت

حزب الله لبنان مسئولیت حمله به کاروان نظامیان اسرائیلی را بر عهده گرفت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آخرین گزارشها از مرز لبنان و اسرائیل حاکی است که پس از آن که یک خودروی نظامی اسرائیلی در مزارع اشغالی شبعا هدف حمله حزب الله قرار گرفت، تانکهای

آگهی

آخرین گزارشها از مرز لبنان و اسرائیل حاکی است که پس از آن که یک خودروی نظامی اسرائیلی در مزارع اشغالی شبعا هدف حمله حزب الله قرار گرفت، تانکهای اسرائیلی مبادرت به گلوله باران مناطقی در جنوب شرق لبنان کرده اند.

بنابر برخی منابع سیاسی لبنانی، بر اثر این حمله تعدادی از نظامیان اسرائیلی کشته و زخمی شده اند.

همزمان، نیروی هوایی اسرائیل اعلام کرده که در فاصله سه شنبه شب تا چهارشنبه، چندین اهداف نظامی از جمله پایگاههای توپخانه ارتش سوریه را هدف حمله قرار داده است. اسرائیل دلیل این حمله را پرتاب دو راکت از طرف سوریه به بلندیهای جولان عنوان کرده است. این در حالی است که هنوز گزارشی در مورد عمدی بودن پرتاب این راکتها منتشر نشده است. بلندیهای جولان از سال 1967 میلادی در اشغال اسرائیل قرار دارد.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، در توضیح این حمله، گفت: “آنهایی که تلاش می کنند تا ما را در مرزهایمان به چالش بکشند، خواهند دید که پاسخ ما قوی خواهد بود. اسرائیل حمله از طرف سوریه را بسیار جدی می گیرد. آنهایی که با آتش بازی می کنند، خود در آتش خواهند سوخت.” تنش در منطقه بخصوص پس از حمله ده روز پیش به سوریه که باعث کشته شدن شش عضو حزب الله لبنان و یک ژنرال ایرانی به نام محمد علی الله دادی شد، بالا گرفته است. اسرائیل مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفت ولی آن را تکذیب هم نکرد. مقامات نظامی ایران طی چند روز اخیر بارها اعلام کرده بودند که این حمله را تلافی خواهند کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رئيس اطلاعات ارتش اسرائيل به دلیل «شکست اطلاعاتی در حمله حماس» از سمت خود کناره‌گیری کرد

اسرائیل سفرای کشورهای حامی عضویت فلسطین در سازمان ملل متحد را احضار کرد

اختلال پروازها در بحبوحه تنش ایران و اسرائیل؛ کارشناسان هوانوردی چه می‌گویند؟