Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

آغاز مراسم هفتادمین سالگرد آزادسازی اردوگاه آشویتس

آغاز مراسم هفتادمین سالگرد آزادسازی اردوگاه آشویتس
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مراسم سالگرد آزادسازی اردوگاه آشویتس در لهستان در محل این اردوگاه آغاز گردید. امسال هفتادمین سالگرد آزادسازی این اردوگاه است. این مراسم که از ساعات

آگهی

مراسم سالگرد آزادسازی اردوگاه آشویتس در لهستان در محل این اردوگاه آغاز گردید. امسال هفتادمین سالگرد آزادسازی این اردوگاه است.

این مراسم که از ساعات اولیۀ روز سه شنبه، بیست و هفتم ژانویه آغاز شده، از بخش های مختلفی از جمله مراسم مذهبی، روشن کردن شمع به یاد قربانیان و سخنرانی برخی از بازماندگان این اردوگاه تشکیل شده و تا شامگاه ادامه می یابد.

مقامات بسیاری از کشورهای مختلف از جمله استرالیا، آلمان، نروژ، فرانسه و لهستان در این مراسم حضور دارند. هیاتی به نمایندگی از ایالات متحده آمریکا نیز در این مراسم شرکت کرده است که ریاست آن را سفیر این کشور در لهستان بر عهده دارد. ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه به این مراسم دعوت نشده است.

اردوگاه آشویتس روز بیست و هفتم ژانویۀ سال ۱۹۴۵، توسط ارتش سرخ آزاد شد. نزدیک به ۶۰ هزار زندانی این اردوگاه چند روز پیش از ورود ارتش سرخ، توسط ماموران اس اس و گشتاپو از این زندان بیرون برده شده و تنها زندانیان ناتوان و در حال مرگ در این اردوگاه بحال خود رها شده بودند.

اردوگاه آشویتس یکی از مهمترین سمبل های جنایات بشری و قتل عام غیرنظامیان در طول جنگ جهانی دوم است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ستوان ارتش سرخ از اردوگاه مرگ آشویتس می گوید

سرباز لهستانی که با ضربات چاقوی یک پناهجو در مرز بلاروس مجروح شده بود جان باخت

کنیسه‌ یهودیان در پایتخت لهستان با کوکتل مولوتف هدف حمله قرار گرفت