Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

آزادی پسران مبارک از زندان در سالگرد قیام مردمی مصر علیه مبارک

آزادی پسران مبارک از زندان در سالگرد قیام مردمی مصر علیه مبارک
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

همزمان با آزادی پسران حسنی مبارک، رئیس جمهوری برکنار شده مصر، مقام های این کشور از بازداشت صدها تن از هواداران اخوان المسلمین طی تظاهرات خونین روز

آگهی

همزمان با آزادی پسران حسنی مبارک، رئیس جمهوری برکنار شده مصر، مقام های این کشور از بازداشت صدها تن از هواداران اخوان المسلمین طی تظاهرات خونین روز یکشنبه خبر دادند.

آزادی علا و جمال مبارک که به اتهام فساد و اختلاس میلیون ها یورو به چهار سال زندان محکوم شده بودند، پس از آن صورت گرفت که دادگاهی در مصر هفته گذشته طی حکمی به آزادی آنها تا زمان محاکمه بعدی رای داد.

بنا به گفته مقام های قضایی مصر این دو حداکثر زمان مجاز تا پیش از برگزاری دادگاه بعدی را در زندان سپری کرده اند.

در همین حال، حسنی مبارک، رئیس جمهوری سابق مصر که پیش تر دادگاه او را از اتهامات مربوط به مشارکت در قتل معترضان تبرئه کرده، در حال حاضر به اتهام فساد مالی و اختلاس در بیمارستانی نظامی بستری است.

تصمیم اخیر این دادگاه واکنش های مختلفی را در بین شهروندان قاهره به همراه داشته است. یکی از آنها گفت: «جمال و علا مرتکب اشتباهاتی شده اند اما در نهایت باید به تصمیم مقام های قضایی احترام گذاشت.»

شهروند دیگری افزود: «این تصمیم شوک آور بود و به منزله شکست انقلاب است. متاسفانه من درک نمی کنم چرا آنها را باید ۲۵ ژانویه آزاد می کردند.»

به گفته تحلیلگران آزادی پسران حسنی مبارک یک روز پس از تظاهرات ضد دولتی و خشونتبار، در چهارمین سالگرد قیام مردمی مصر علیه حکومت مبارک، می تواند موجب تشدید تنشهای موجود در این کشور شود.

در جریان درگیری های روز یکشنبه بین پلیس و تظاهرکنندگان در قاهره دست کم ۲۰ تن کشته و ۵۱۶ تن از هوادارن اخوان المسلمین بازداشت شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عبدالفتاح سیسی برای سومین‌بار سوگند ریاست‌جمهوری یاد کرد

پیمان ۴۰ ساله کمپ دیوید؛ اگر مصر تهدید به لغو توافقنامه صلح با اسرائیل را عملی کند چه می‌شود؟

توزیع آرد در بین رای‌دهندگان؛ چالش‌های سیسی برای سومین پیروزی در انتخابات مصر کدامند؟