Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

دولت جدید یونان با نخست وزیری آلکسیس سیپراس تشکیل خواهد شد

دولت جدید یونان با نخست وزیری آلکسیس سیپراس تشکیل خواهد شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در انتخابات زودهنگام پارلمان یونان که روز یکشنبه ۲۵ ژانویه ۲۰۱۵ برگزار شد، حزب چپ گرای سیریزا موفق به کسب اکثریت قاطع آرا شد. اگرچه نتایج نهایی

آگهی

در انتخابات زودهنگام پارلمان یونان که روز یکشنبه ۲۵ ژانویه ۲۰۱۵ برگزار شد، حزب چپ گرای سیریزا موفق به کسب اکثریت قاطع آرا شد. اگرچه نتایج نهایی انتخابات روز دوشنبه به طور رسمی اعلام خواهد شد، اما شمارش بیش از ۸۵ درصد آرا نشان می دهد که حزب سیریزا با اختلاف حدود ده درصد از حزب رقیب یعنی حزب دمکراسی نوین جلوتر است.

آنتونیس ساماراس، رهبر حزب دمکراسی نوین، ساعاتی پس از روشن شدن نتایج اولیه شمارش آرا، شکست حزب خود را پذیرفت و پیروزی حزب سیریزا را به آلکسیس سیپراس رهبر این حزب تبریک گفت. با این حال او تاکید کرد که یونان باید در اتحادیه اروپا و منطقه پولی یورو باقی بماند و امیدوار است که دولت جدید به دست آوردهای دولت قبلی یعنی پایان دادن به کسری بودجه و آغاز رشد اقتصادی احترام بگذارد.

یکی از شگفتی های برگزاری انتخابات زودهنگام یونان، قرار گرفتن حزب راست گرای افراطی فجر طلایی در رده سوم پیروزی و کسب بیش از شش درصد آرا بود. برخی تحلیل گران ضمن خطرناک دانستن چنین پیروزی برای جامعه یونان، یکی از دلایل آنرا فضای هیجانی حاکم بر انتخابات دانسته اند.

آلکسیس سیپراس رهبر حزب سیریزا پس از اطمینان از پیروزی حزبش در این انتخابات، طی یک سخنرانی در جمع بزرگی از اعضا و طرفداران حزب از جمله گفت: “ما با اتکا به حکم دمکراتیکی که مردم به ما داده اند، دولتی تشکیل خواهیم داد که همه مردم را نمایندگی کند. یونان به همه یونانی ها تعلق دارد.”

پس از تشکیل دولت جدید یونان که آلکسیس سیپراس نخست وزیر آن خواهد بود، مذاکرات این دولت با رهبران و نهادهای اتحادیه اروپا برای تصمیم گیری نسبت به وام های دریافتی این کشور و موقعیت یونان در شرایط جدید آغاز خواهد شد.

انتخابات پارلمانی زودهنگام یونان در پی شکست سه دور رای گیری پارلمان این کشور برای انتخاب رئیس جمهوری جدید، برگزار شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ائتلاف حزب «سیریزا» با حزب «یونانی های مستقل» علیه ریاضت های اقتصادی

انتخابات پارلمانی یونان؛ میتسوتاکیس پیروزی حزبش را «زلزله سیاسی» خواند

انتخابات یونان؛ میتسوتاکیس و سیپراس برای آخرین بار نیروهای خود را بسیج می‌کنند