Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

داعش خواستار معاوضه یک زن عراقی زندانی با گروگان ژاپنی شده است

داعش خواستار معاوضه یک زن عراقی زندانی با گروگان ژاپنی شده است
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گروه داعش سه شنبه هفته گذشته با انتشار یک ویدئو از دو گروگان ژاپنی، از دولت ژاپن درخواست دویست میلیون دلار در قبال آزادی آنها را کرده بود و تاکید کرد

آگهی

گروه داعش سه شنبه هفته گذشته با انتشار یک ویدئو از دو گروگان ژاپنی، از دولت ژاپن درخواست دویست میلیون دلار در قبال آزادی آنها را کرده بود و تاکید کرد که در غیر این صورت در ۷۲ ساعت جان دو گروگان را می گیرند. شنبه با پایان مهلت نهایی و عدم دریافت مبلغ مورد نظر داعش ادعا کرده که یکی از گروگان ها را گردن زده است. حالا عده ای در ژاپن برای آزادی دومین گروگان تجمع کرده اند.

داعش با ارسال یک ویدئو به خانواده دو گروگان، ادعاییی خود را به اثبات رسانده است. یکی از گروگانها، کنجی گوتو که مستند ساز است تصویر سر بریده دیگر ژاپنی، هارونا یوکاوا، مقاطعه کار را در دست دارد. کنجی در ویدئوی مورد نظر کاملا آشفته است.

شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن وعده داده است که دولتش سعی می کند جان کنجی را نجات دهد. وی گفته که دولت ژاپن برای آزادی این مستندساز با دولت ترکیه و اردن نیز تماس گرفته است. اما مشکل اینجاست که گروه دولت اسلامی شرایط جدیدی برای آزادی کنجی درنظر گرفته است. آنها در ازای آزادی این مستند ساز خواستار آزادی سجدا ریشاوی زنی محبوس در اردن شده اند. این زن عراقی است و به واسطه شرکت در حملات انتحاری به یک هتل در امان، پایتخت اردن در سال ۲۰۰۵ میلادی در زندان است. در این حمله نزدیک به ۳۸ نفر جانشان را از دست دادند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ژاپن قتل یکی از شهروندانش توسط نیروهای داعش را محکوم کرد

تجمع در توکیو در مخالفت با ریختن پساب نیروگاه فوکوشیما در اقیانوس

یورشی دیگر از کنشگران محیط زیست؛ پاشیدن رنگ بر بنای تاریخی «استون‌هنج»