Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

کی یف سوگوار کشته شدگان در ماریوپل

کی یف سوگوار کشته شدگان در ماریوپل
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جمعی از شهروندان کی یف، پایتخت اوکراین شنبه شب در «میدان» گردهم آمده و با روشن کردن شمع یاد جان باختگان ماریوپل را گرامی داشتند. گزارش ها حاکی از

آگهی

جمعی از شهروندان کی یف، پایتخت اوکراین شنبه شب در «میدان» گردهم آمده و با روشن کردن شمع یاد جان باختگان ماریوپل را گرامی داشتند.

گزارش ها حاکی از کشته شدن دست کم ۲۹ تن در این شهربندری است که بیشترشان غیرنظامی بوده اند.

آنا مورینا، یکی از شهروندان کی یف که در این تجمع حاضر شده می گوید: «خیلی ناراحت کننده است که مردم دارند جان می دهند. آنان از دست کشور همسایه کشته می شوند؛ کشوری که ما مدت ها آن را خویشاوند نزدیک خود می دانستیم. مردمی مثل من و فرزند من در حال جان سپردن هستند.»

از سویی دیگر هیات دولت نیز به ریاست آرسنی یاتسنیوک، نخست وزیر اوکراین جلسه ای اضطرای برگزار کرد.

آقای یاتسنیوک در بخشی از سخنانش گفت: «ما شرکای اروپایی خود و اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد را فرامی خوانیم تا فورا برای تشکیل نشست شورای امنیت اقدام کنند چراکه روسیه ضوابط اساسی بشری و قوانین بین الملل را زیرپا نهاده است. آنان از چیزی شرمسار نیستند.حتی فروشگاه کالاهای مربوط به کودکان هم با راکت هدف گرفته شده است.»

حمله جدایی طلبان مسلح و هوادار کرملین با شلیک خمپاره به ماریوپل علاوه بر کشته شدگان، ۱۰۲مجروح برجاگذاشته است.

از سوی دیگر الکساندر خاراچنکو، رئیس جمهوری خودخوانده دونتسک نیز در جمع هواداران خود گفت: «موافق نیستم که قاتلان باید بخشیده شوند.» وی ادامه داد: «امروز حمله به ماریوپل آغاز شد. به یاری خدا ظرف چند روز ما پرونده دبالتسِفُه را [هم] می بندیم. به نظرم این بهترین جواب و بهترین خاطره برای آن قاتلان خواهد بود زیرا این انتقام ما درخصوص هرکسی است.»

ماریوپل با ۴۶۰ هزار تن جمعیت از نظر ژئوپلتیک برای دولت کی یف اهمیت به سزایی دارد. این شهر در حد فاصل مناطق شرقی در تصرف شورشیان و کریمه واقع شده است. روسیه کریمه را در ماه مارس سال گذشته میلادی از اراضی خود خواند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کمبود نیرو در ارتش اوکراین؛ زندانیان به جبهه فرستاده می‌شوند

حمله روسیه به خارکیف؛ زلنسکی: اوضاع بسیار دشوار اما تحت کنترل است

«پیش‌روی ارتش روسیه در مناطق خارکیف و زاپوریژیا»؛ اوکراین: سه حمله روسیه را دفع کردیم