انفجار مرگبار در موگادیشو و در آستانه سفر رئیس جمهوری ترکیه به سومالی

انفجار مرگبار در موگادیشو و در آستانه سفر رئیس جمهوری ترکیه به سومالی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

انفجاری انتحاری در موگادیشو پایتخت سومالی جان دست کم پنج تن از جمله سه پلیس را گرفت. این انفجار در آستانه سفر رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه به

آگهی

انفجاری انتحاری در موگادیشو پایتخت سومالی جان دست کم پنج تن از جمله سه پلیس را گرفت.

این انفجار در آستانه سفر رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه به سومالی و در اطراف هتل محل برگزاری جلسه روز پنجشنبه هیات اعزامی ترک روی داده است.

مقامات سومالی گروه اسلامگرای شباب را عامل این بمبگذاری معرفی کرده اند.

رئیس جمهوری ترکیه با محکوم کردن این حادثه گفت: « اگر آنها می گویند به نام اسلام به این اقدامات دست می زنند. من مسلمانم و چنین چیزی در اسلام وجود ندارد. مسلمان دست به خودکشی نمی زند. او چه کسی را می کشد؟ مسلمانان دیگر را. اسلام چنین چیزی نیست. بشریت باید علیه یهودی ستیزی، اسلام هراسی، نژادپرستی تبعیض و حملات به ارزش های مقدس موضعی مشترک بگیرد.»

به گفته احمد داود اوغلو، نخست وزیر ترکیه بدون هیچ تغییری در برنامه سفر رئیس جمهوری کشورش، وی به سومالی خواهد رفت. نخست وزیر ترکیه گفت: «آنکارا در حال تحقیق درباره این موضوع است که آیا هدف بمبگذاران حمله به هیات ترک بوده یا خیر.»

ترکیه طی سال های اخیر تا حد زیادی روابطش با آفریقا را توسعه داده است. ترکیه در سال ۲۰۱۱ سفارتخانه خود را در سومالی که از سال ۱۹۹۱ درگیر ناآرامی و هرج و مرج است، گشود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انفجار در نیروگاه برق ایتالیا؛ غواصان بدنبال قربانیان می‌گردند

بریتانیا؛ بمب منفجرنشده جنگ جهانی دوم برای انفجار در دریا جابجا شد

گزارش‌ها از وقوع انفجار و آتش‌سوزی در غرب استان تهران