Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

پوروشنکو: بیش از ۹۰۰۰ نظامی روس در اوکراین مستقر شده اند

پوروشنکو: بیش از ۹۰۰۰ نظامی روس در اوکراین مستقر شده اند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

درگیری های شدید میان استقلال طلبان هوادار روسیه و نیروهای ارتش اوکراین در شرق این کشور همچنان ادامه دارد. مسکو بار دیگر اتهامات کی یف مبنی بر ارسال

آگهی

درگیری های شدید میان استقلال طلبان هوادار روسیه و نیروهای ارتش اوکراین در شرق این کشور همچنان ادامه دارد.

مسکو بار دیگر اتهامات کی یف مبنی بر ارسال نیروهای نظامی و تسلیحات به اوکراین را رد کرد.

چهارشنبه شب در برلین مذاکرات جدیدی برای حل بحران اوکراین و اجرای توافقنامه مینسک انجام خواهد شد.

پترو پوروشنکو رییس جمهوری اوکراین در حاشیه مجمع جهانی اقتصاد داووس بار دیگر از مسکو خواست به توافقنامه مینسک احترام بگذارد.

او گفت: «من وعده می دهم که در اوکراین اوضاع روشن و باثباتی خواهیم داشت به شرطی که روسیه بند چهار قرارداد صلح را اجرا کند؛ یعنی مرز خود را با اوکراین ببندد و نیروهای خارجی از خاک اوکراین خارج شوند. دستگاههای اطلاعاتی ما با تکیه بر منابع مستقل تایید کردند که در حال حاضر بیش از ۹۰۰۰ نظامی فدراسیون روسیه در کشور من حضور دارند.»

ارتش اوکراین نیز می گوید در منطقه لوهانسک مستقیما از سوی نیروهای روس مورد حمله قرار گرفته است.

سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه پیشتر در یک کنفرانس مطبوعاتی اعزام نظامی و ارسال تسلیحات به شرق اوکراین را رد کرد و گفت که ما این ادعاها را زیاد شنیده ایم. وی افزود: «من همیشه گفته ام اگر با اطمینان چنین ادعاهایی را مطرح می کنید باید مدرک ارائه کنید. هیچکس نمی تواند هیچ مدرکی را ارائه کند یا اینکه نمی خواهد مدرکی ارائه کند.»

سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو از افزایش تعداد تانک ها و توپخانه سنگین روسی در مرز شرقی اوکراین در ماه های اخیر ابراز نگرانی کرده و خواستار عقب نشینی این نیروها شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها