Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

کی یف: نظامیان اوکراین زیر آتش مستقیم حملات نیروهای روس

کی یف: نظامیان اوکراین زیر آتش مستقیم حملات نیروهای روس
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تبادل آتش میان ارتش اوکراین و شورشیان هوادار روسیه در دونتسک سنگین گزارش شده و آرامش را از ساکنان این منطقه سلب کرده است. این درگیری ها همچنان از

آگهی

تبادل آتش میان ارتش اوکراین و شورشیان هوادار روسیه در دونتسک سنگین گزارش شده و آرامش را از ساکنان این منطقه سلب کرده است.

این درگیری ها همچنان از میان غیرنظامیان قربانی می گیرد. به گفته مقامهای جمهوری خودخوانده خلق دونتسک در جریان درگیری های ۲۴ ساعت گذشته دست کم پنج تن کشته و ۲۶نفر زخمی شده اند.

آندری لیسِنکو، سخنگوی نظامیان اوکراین روز سه شنبه اظهار داشت که با وجود حملات سنگین جدایی طلبان هوادار روسیه، کنترل فرودگاه دونتسک دراختیار نظامیان اوکراین است.

او افزود: «به رغم توافقات اولیه، واحدهای نظامی مستقر در شمال منطقه عملیاتی ضدتروریستی بطور منظم هدف حمله تشکیلات نظامی نیروهای مسلح فدراسیون روسیه قرار گرفته اند. آتش سنگین در نزدیکی پست های بازرسی ۲۹ و ۳۱ در بزرگراه باخموتسکا ادامه دارد. با این همه نیروهای عملیاتی ضدتروریستی مانع از پیشروی یگان های روس در منطقه شده اند.»

از سوی دیگر جدایی طلبان تحت حمایت روسیه نیز ادعا می کنند که کنترل فرودگاه در اختیار آنهاست.

در همین حال دو طرف درگیر، هر یک دیگری را مسئول گلوله باران مناطق غیرنظامی می داند.

به گفته دولت اوکراین، بیش از ۸ هزار نظامی روس در کنار جدایی طلبان هوادار روسیه می جنگند. مسکو این نیروها را «داوطلب» خوانده و اتهامات کی یف مبنی بر دخالت در امور اوکراین و تجهیز جدایی طلبان را رد می کند.

در جریان درگیری های اخیر در دونتسک به ساختمان های مسکونی به یک بیمارستان و بخش های زیادی از فرودگاه دونتسک خسارات قابل توجهی وارد شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کمبود نیرو در ارتش اوکراین؛ زندانیان به جبهه فرستاده می‌شوند

حمله روسیه به خارکیف؛ زلنسکی: اوضاع بسیار دشوار اما تحت کنترل است

«پیش‌روی ارتش روسیه در مناطق خارکیف و زاپوریژیا»؛ اوکراین: سه حمله روسیه را دفع کردیم