Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

شارب، مدیرمسئول شارلی ابدو، به خاک سپرده شد

شارب، مدیرمسئول شارلی ابدو، به خاک سپرده شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مراسم تشییع و خاکسپاری، استفان شاربونیه، ملقب به شارب، در فضایی متفاوت از معمول برگزار شد. از اجرای سرود انترناسیونال تا طراحی کاریکاتور روی تابوت او

آگهی

مراسم تشییع و خاکسپاری، استفان شاربونیه، ملقب به شارب، در فضایی متفاوت از معمول برگزار شد. از اجرای سرود انترناسیونال تا طراحی کاریکاتور روی تابوت او نشان از خاص بودن این مدیر مسئول ۴۷ ساله مجله شارلی ابدو می داد.

فضای خاکسپاری او، که دست پرورده دوستان نزدیکش از جمله لوز و پاتریک پلو بود، آمیزه ای بود از اشک و خنده برای خانواده و نزدیکانش. شارب، مدیر مسئولی بود که او را عامل اصلی انتشار کاریکاتورهای بحث برانگیز و هجوآمیز نسبت به شخصیت های مذهبی در شارلی ابدو، معرفی می کنند.

پاتریک پلو، یکی از همکارانش در این مراسم گفت: “آنها می خواستند به خواب برویم، موفق شدند تنها بیدارمان کنند؛ می خواستند ما را بترسانند، کاری کردند میلیونها نفر در احترام و دفاع از ارزشهای جمهوریت به خیابانها بیایند.”

لوز، دیگر همکار او نیز گفت: “من شارلی هستم را در عمل نشان دهید، قلمی بدست گیرید، کاغذ و یک اسکنر و رایانه، حرفتان را بیان کنید. شارب! اطمینان دارم که بزودی هزاران شارلی ابدو از دبیرستانها، دانشگاهها و چاپخانه ها در سراسر جهان سر بر می آورند.”

در مراسم خاکسپاری شارب، نجات ولو بالقاسم، وزیر آموزش، کریستیان توبیرا، وزیر دادگستری و فلور پلرن، وزیر فرهنگ فرانسه نیز حضور داشتند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

در گرماگرم افزایش تنش‌ها در خاورمیانه، فرانسه امنیت شب تحویل سال نوی المپیکی را تشدید می‌کند

جزئیات حمله پاریس؛ تحقیقات آلمان و فرانسه در مورد چاقوکشی آرمان رجب‌پور و قصور روانپزشکی

افشای هویت عامل حمله مرگبار در پاریس؛ «آرمان رجب‌پور میاندوآب» کیست؟