Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

روایت شریک زندگی یکی از قربانیان شارلی ابدو

روایت شریک زندگی یکی از قربانیان شارلی ابدو
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شریک زندگی استفان شاربونیه: «شارب را کشتند چون ولتر وار از ارزشهای لائیسیته دفاع می کرد؛ آنهم در فرانسه ای که قاعدتا داعیه دفاع از آزادی بیان دارد.»

آگهی

استفان شاربونیه معروف به «شارب» یکی از قربانیان حمله تروریستی به دفتر مجله «شارلی ابدو» از مدتها قبل تهدید به مرگ شده بود و تحت محافظت پلیس فرانسه قرار داشت.

ژانت بوگرب، شریک زندگی این کاریکاتوریست مشهور، در گفتگو با یکی از شبکه های تلویزیونی فرانسه ضمن انتقاد از نقطه ضعفهای قانونی کشورش تاکید کرد این حادثه قابل پیشگیری بود.

خانم بوگرب، که عضویت در کابینه فیون در زمان ریاست جمهوری نیکولا سارکوزی را در کارنامه دارد، گفت: « شارلی ابدو نه، فردی دوست داشتنی را از دست دادم. امروز اینجا هستم نه در مقام عضو سابق کابینه فیون. اینجا هستم بعنوان یک زن، زنی که مرد زندگیش را به شیوه ای وحشیانه کشته اند. قبل از اینکه عاشق او شوم، ستایشش می کردم. دوستش داشتم چون شجاع بود و در راه دفاع از ایده آل ها، زندگی برایش ارزش کمی داشت. آیا امروز افرادی را می شناسید که برای ایده شان جان بدهند؟ نه. ولی آنها مردند. کشتندشان. این یک واقعیت است. می شد از این کشتار جلوگیری کرد. می شد ولی کاری نکردیم.»

او در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از وضعیت حاکم بر فرانسه گفت «شارب» را کشتند چون در یک مجله کاریکاتور می کشید. چون ولتر وار از ارزشهای لائیسیته دفاع می کرد؛ آنهم در فرانسه ای که قاعدتا داعیه دفاع از آزادی بیان دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اسرائیلی‌ها از ورود به نمایشگاه تسلیحاتی پاریس منع شدند

بزرگترین اردوگاه نظامی در فرانسه از زمان جنگ جهانی تاکنون برای تأمین امنیت المپیک ساخته می‌شود

حلقه‌های پنج رنگ المپیک روی برج ایفل نصب شدند