پلیس فرانسه عاملان حمله در پاریس را شناسایی کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از Masoud Imani Kalesar
پلیس فرانسه عاملان حمله در پاریس را شناسایی کرد

پلیس فرانسه کمتر از ۱۲ ساعت پس از قتل عام ۱۲ کاریکاتوریست، پلیس و گردانندگان مجله طنز «شارلی اِبدو» در پاریس، سه مهاجم این حمله را شناسایی کرد.

دو تن از مظنونان مهاجم دو برادر ۳۲ و ۳۴ ساله به نامهای شریف و سعید كواشی و همچنان فراری هستند.

پلیس فرانسه ضمن هشدار به شهروندان این کشور در مورد مسلح و خطرناک بودن برادران کواشی از آنان خواست تا هر گونه اطلاعاتی در خصوص آن دو را اطلاع دهند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، حميد مراد، سومین و جوانترین مظنون و مهاجم ۱۸ ساله پس از آن که نام خود را در رسانه ها و شبکه های اجتماعی دیده خود را به پلیس تسلیم کرده است.

به گفته منبعی در پلیس فرانسه، کارت شناسایی یکی از مهاجمان در خودرویی که آن را رها کرده بودند جا مانده بوده است.

پلیس فرانسه همچنین در جستجو برای مهاجمان، نیمه شب چهارشنبه به منطقه ای در شهر «رَنس» واقع در شمال شرق این کشور یورش برده بود.

قتل خونین ۲ پلیس، ۴ کاریکاتوریست و ۶ شهروند دیگر در پایتخت فرانسه را در شوک فرو برد و به سوگ نشاند.

حال ۴ تن از ۱۱ مجروح حمله روز چهارشنبه در پاریس وخیم گزارش می شود.

در این حمله که در ساعت ۱۱.۳۰ دقیقه صبح چهارشنبه و در منطقه یازدهم پایتخت فرانسه روی داد سه مرد مهاجم سیاهپوش وارد دفتر مجله طنز «شارلی اِبدو» شدند و با کلاشنیکف حاضران در جلسه را به رگبار گلوله بستند و به هنگام فرار فریاد «الله اکبر و انتقام بخاطر پیامبر» مسلمانان را سر دادند.

فریاد دوم آنان به کاریکاتوری اشاره داشت که شارلی اِبدو سالها پیش آن را بازنشر کرده بود که اثری از یک کاریکاتوریست دانمارکی بود.

این سه مهاجم پس از قتل عام حداقل ۱۲ نفر با خودروی سیتروئن مشکی رنگ گریختند و آن را در نزدیکی ایستگاه متروی «پورت دو پانتن» در شمال پاریس رها کردند و متواری شدند.