نگرانی باستان شناسان از تخریب منطقه ماچوپیچو درپی تعییرات جوی

نگرانی باستان شناسان از تخریب منطقه ماچوپیچو درپی تعییرات جوی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ماچوپیچو از آثار ثبت شده در یونسکو و نیز از مهمترین جاذبه های توریستی کشور پرو به شمار می رود اما با توجه به گزارش های مربوط به تغییرات جوی،

آگهی

ماچوپیچو از آثار ثبت شده در یونسکو و نیز از مهمترین جاذبه های توریستی کشور پرو به شمار می رود اما با توجه به گزارش های مربوط به تغییرات جوی، کارشناسان تاثیرات ویرانگر تغییرات آب و هوایی بر این منطقه باستانی را نگران کننده می دانند.

براساس پیش بینی ها این منطقه ممکن است با دو سناریوی بسیار خطرناک در زمینه تغییرات جوی همراه باشد. نخست افزایش دمای هوا و وقوع خشکسالی است که می تواند به آتش سوزی گسترده در جنگل های این منطقه و تخریب فضای طبیعی منجر شود و سناریوی دوم بارندگی بسیار شدید است که در این صورت نیز تخریب زیر ساختهای ارگ ماچوپیچو را در پی خواهد داشت.

پاستور، مشاور فنی در امور خدمات حفاظت از منابع طبیعی در پرو می گوید: «در فصل بارندگی در ماچوپیچو به طور معمول حدود ۲ هزار میلیمترآب جمع می شود که در جای خود زیاد است و به اندازه ۲ متر آب است ودر نظر بگیرید که اگر این اندازه دو و یا سه برابر شود؟ همه چیز در آب غرق و تخریب می شود.»

ماچو پیچو در ۷۰ کیلومتری شمال غربی کوسکو، در بالاترین نقطهٔ کوه ماچو پیچو و هزار و ۴۰۰ متر بالاتر از سطح دریا واقع شده است. این منطقه در نیمه قرن ۱۵ میلادی ساخته شده و بیش از هزار کیلومتر از جنوب شرقی شهر لیما، پایتخت پرو فاصله دارد.

در سال ۲۰۱۰ میلادی نیز در اثر بارندگی شدید بخش هایی از جاده های ریلی این منطقه تخریب شد. این حادثه مرگ ۵ گردشگر را در پی داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رواج نبش قبر اجساد مومیایی در پرو؛ اعتقاد به فرازمینی بودن اجداد بشر ریشه در چه دارد؟

بحران سیاسی در پرو؛ در پی یورش پلیس به خانه رئیس‌ جمهور شش وزیر استعفا کردند

حمله غافلگیرانه پلیس به منزل رئیس‌جمهوری پرو؛ ساعت‌های رولکس خانم بولوآرته جنجال‌برانگیز شد