تصویر بمبگذار انتحاری زن در ترکیه منتشر شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
تصویر بمبگذار انتحاری زن در ترکیه منتشر شد

در پی حمله انتحاری یک زن به یک پاسگاه پلیس در محله سلطان احمد استانبول، رسانه های ترکیه تصاویری از دوربین های مدار بسته منتشر کردند که احتمالا به زن مهاجم مربوط است.

در این حمله، عامل انتحاری و یک افسر پلیس کشته و یک مامور دیگر پلیس مجروح شد.

مقامات ترکیه اعلام کردند که یک زن که به زبان انگلیسی صحبت می کرده به بهانه گزارش سرقت کیف پولش وارد کلانتری شده است. او سپس ماشه یک نارنجک را می کشد و در این حال افسر پلیسی که متوجه حمله می شود به او شلیک می کند اما بر اثر انفجار کشته می شود. مهاجم دو بمب دیگر نیز همراه داشته که خنثی شده اند.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است اما برخی روزنامه های ترکیه می گویند این زن مهاجم که «الیف سلطان کالسن» نام دارد عضو گروه چپ افراطی «جبهه حزب انقلابی آزادی بخش خلق» بوده است. مقامات ترکیه هنوز هویت وی را رسما اعلام نکرده اند.

نخست وزیر ترکیه از شجاعت افسر پلیس ستایش کرده است. مراسم تشییع جنازه او روز چهارشنبه برگزار خواهد شد.

بورا بایراکتار، خبرنگار یورونیوز در استانبول گزارش می دهد: «این حمله در قلب محبوبترین مرکز توریستی استانبول در منطقه سلطان احمد و تنها در چند متری موزه تاریخی مسجد ایاصوفیه، شهروندان استانبول را شوکه کرد. در عرض کمتر از یک هفته، این دومین حمله ایست که در یک مکان توریستی انجام می شود و احتمالا باعث تشدید اقدامات امنیتی خواهد شد.»