جشن و شادی مردم مصر در سالروز تولد پیامبر اسلام

جشن و شادی مردم مصر در سالروز تولد پیامبر اسلام
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هزاران نفر از مردم قاهره، با حضور در خیابانهای این شهر، پخش مواد غذایی رایگان میان نیازمندان و برپایی جشن و سرور، سالروز تولد محمد، پیامبر اسلام را

آگهی

هزاران نفر از مردم قاهره، با حضور در خیابانهای این شهر، پخش مواد غذایی رایگان میان نیازمندان و برپایی جشن و سرور، سالروز تولد محمد، پیامبر اسلام را گرامی داشتند.

یکی از ساکنان قاهره می گوید: “ما در این روز به دیدار دوستان و اقوام می رویم. تمام خانواده ها در این فضای جشن و شادی میلاد پیامبر اسلام ، با یکدیگر دیدار می کنند.”

دیگری هم می گوید: “ما در مصر و در همه جای جهان از میلاد پیامبر اسلام بسیار خرسندیم. ما همگی احساس می کنیم که مسلمان متولد شده ایم زیرا به محمد، پیامبر اسلام، احساس نزدیکی می کنیم.”

مردم مصر امیدوارند که سالروز تولد پیامبر اسلام فرصتی برای صلح و دوستی و فراموش کردن پیامدهای خون بار انقلاب این کشور باشد.

محمد شیخ ابراهیم، خبرنگار یورونیوز در قاهره، در این باره می گوید: “پیام مردمی که در جشن امسال شرکت کردند، کنار گذاشتن خشونت و تروریسمی است که به نام اسلام در این کشور اعمال می شود. این جشنها همچنین تاکید بر ارزش دوست داشتن و تحمل است که پیامبر اسلام به آن سفارش کرده است.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«شهر جن‌ها» در صحرای عمان و افسانه‌هایی جادویی که دهان به دهان روایت می‌شوند

تصاویری از پنجاهمین رژه سالانه هالووین نیویورک

بمب‌گذاری در مراسم مذهبی شاهدان یهوه در هند ۱ کشته و ۳۶ زخمی برجای گذشت