بیمارستان دنیس موک وگه در کنگو در معرض خطر تعطیلی

بیمارستان دنیس موک وگه در کنگو در معرض خطر تعطیلی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مقامات بیمارستانی در کنگو دولت این کشور را متهم کرده اند که با ضبط دارایی های این بیمارستان از طریق مقامات مالیاتی، قصد دارد به بنیانگذار آن ضربه

آگهی

مقامات بیمارستانی در کنگو دولت این کشور را متهم کرده اند که با ضبط دارایی های این بیمارستان از طریق مقامات مالیاتی، قصد دارد به بنیانگذار آن ضربه بزند.

بیمارستان پانزی که قربانیان خشونتهای جنسی را درمان می کند توسط دکتر دنیس موک وگه تاسیس شده است. او می گوید در پی صدور حکم پرداخت یک مالیات ماهانه چهل هزار یورویی، این بیمارستان دیگر قادر به پرداخت حقوق کارکنان خود و ادامه درمان بیماران نیست.

نعمه هَویو، مدیر بیمارستان پانزی در یک تماس تلفنی به خبرنگار یورونیوز گفت: «کاری که در بیمارستان انجام می شود اهمیت واقعا مهم و حیاتی دارد. بیمارانی در انتظار هستند که به دلیل این اقدام دیگر نمی توانند به مراقبت های درمانی دسترسی پیدا کنند. بیش از ۳۰۰ نفر در این بیمارستان تحت درمانند، از جمله قربانیان خشونتهای جنسی که برای درمان هیچ مبلغی پرداخت نمی کنند. این یک خدمت عمومی است که هیچ بیمارستان دیگری در منطقه توانایی ارائه آن را ندارد.»

او در ادامه گفت: «وضعیت بسیار وخیم است و اگر این مسئله حل و فصل نشود می تواند منجر به بسته شدن بیمارستان شود. مردم نمی توانند بدون دریافت حقوق سر کار بروند و بیماران هم نمی توانند اینجا در انتظار درمان بمانند. این جان مردم است که در خطر است.»

فعالان حقوق بشر بر این باورند که اظهارات انتقادی دکتر دنیس موک وگه علیه دولت کنگو موجب این وضعیت شده است.

آقای موک وگه پزشک زنان و متخصص جراحی های ترمیمی بیش از پانزده سال است که در زمینه درمان قربانیان خشونتهای جنسی در جمهوری دموکراتیک کنگو تلاش می کند.

او بارها جوایز حقوق بشری را دریافت کرده و در سال ۲۰۱۴ برنده جایزه ساخاروف برای آزادی اندیشه شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصویب اولین قوانین جامع جهان در اروپا؛ بروکسل نظارت مالیاتی بر دارایی‌های رمزارز را تنگ‌تر می‌کند

کلاهبرداری مالیاتی و پولشویی؛ یورش ماموران دادستانی فرانسه به دفاتر پنج بانک در پاریس

اتهام تخلف مالی منچستر سیتی؛ از خطر کسر امتیاز تا سقوط به دسته پایین‌تر در انتظار شاگردان گواردیولا