Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

هزینه مبارزه با ابولا در سال جدید میلادی به چهار میلیارد دلار خواهد رسید

هزینه مبارزه با ابولا در سال جدید میلادی به چهار میلیارد دلار خواهد رسید
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در آستانه سال نو میلادی، برخی نهادهای بین المللی آمارهایی را درباره قربانیان بیماری ابولا در غرب آفریقا و هزینه های لازم برای مبارزه با این بیماری در

آگهی

در آستانه سال نو میلادی، برخی نهادهای بین المللی آمارهایی را درباره قربانیان بیماری ابولا در غرب آفریقا و هزینه های لازم برای مبارزه با این بیماری در سال پیش رو انتشار داده اند.

بنابر آمار، از نزدیک به ۲۰ هزار مبتلا به ویروس ابولا در سه کشور گینه، لیبریا و سیرالئون، بیش از ۶۳۰۰ تن جان باخته اند. این کشورها همچنین متحمل زیان های اقتصادی بسیاری شده اند.

دانیل ریچارد، تحلیلگر ناظر بر امور اقتصادی آفریقا می گوید: “بسیاری از مردم حاضر نیستند برای دیدارها و یا برگزاری نشستها و کنفرانس هایشان به غرب آفریقا سفر کنند، این موضوع اگرچه زیانش به اندازه شیوع ابولا نیست، اما می تواند اثرات سویی روی این منطقه از آفریقا داشته باشد.”

بانک جهانی اعلام داشته که هزینه مبارزه با ابولا و زیان های اقتصادی کشورهای درگیر با این بیماری در سال ۲۰۱۵ به سه تا چهار میلیارد دلار خواهد رسید. این بانک ۲۰۰ میلیون دلار از این هزینه را تقبل کرده است.

بانک جهانی همچنین می گوید در تلاش است تا با همکاری صندوق بین المللی پول و بانک توسعه آفریقا، منابع مالی لازم برای مقابله با عواقب ابولا در غرب آفریقا را تامین کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اطلاعیه دربار از وضیت سلامتی پادشاه عربستان: ملک سلمان دچار «حرارت بالا» شده است

سطح امید به زندگی در اتحادیه اروپا به ۸۱.۵ سال رسید

آیا مصرف به‌اندازه الکل برای سلامتی مفید است؟