ترافیک شدید در پی بسته شدن گذرگاههای مرزی اوکراین به کریمه

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
ترافیک شدید در پی بسته شدن گذرگاههای مرزی اوکراین به کریمه

پس از اعلام تعلیق سفر قطارها و بسته شدن گذرگاههای مرزی اوکراین با کریمه در روز جمعه از سوی مقامات اوکراینی، روز شنبه جاده های مرزی میان اوکراین و کریمه شاهد ترافیک شدید خودروها بود. مقامات اوکراینی دلیل این تعلیق را احتمال ورود گروههای خرابکار تحت پوشش مردم محلی عنوان کرده اند.

میخائیل یکی از رانندگانی که در این ترافیک گیر کرده می گوید: «این هرج و مرج کامل است. هرج و مرج در هر دو طرف، بعد از رفراندوم در کریمه آغاز شد. شرایط طوری است که باید از پوتین و یانوکوویچ متشکر بود. در زمان رئیس جمهوری لئونید کوچما کار و زندگی خوبی داشتیم اما الآن چه داریم؟ من هر هفته فقط یک سفر می روم آیا در این وضع می توان درآمدی داشت؟»

متوقف شدن حرکت قطارها به سمت کریمه، سردرگمی و نارضایتی های زیادی در میان مسافران ایجاد کرده است. یک شهروند اوکراینی می گوید: «نمی توانم به میکولائیف بروم. هیج اطلاعاتی در دسترس نیست که آیا قطار در آن مسیر وجود دارد یا نه و آیا برای برگشت قطاری هست یا نه. مردم همه در شوک هستند.»

سردرگمی مسافران در ایستگاههای قطار در حالی ادامه دارد که هنوز اطلاعاتی درباره زمان پایان این تعلیق مشخص نشده است. تنش ها میان اوکراین و شبه جزیره کریمه از ماه مارس گذشته زمانی که روسیه کریمه را ضمیمه خاک خود کرد، آغاز شده است.