تدابیر شدید امنیتی در بیت اللحم

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
تدابیر شدید امنیتی در بیت اللحم

در آستانه کریسمس و جشن های آخر سال میلادی، تدابیر شدید امنیتی در کرانه باختری رود اردن در سرزمینهای فلسطینی برقرار شده است.

در شهر بیت اللحم که بر اساس متون مذهبی مسیحی زادگاه عیسی مسیح است، بیش از پانصد نیروی پلیس تامین امنیت را بر عهده گرفته اند.

یکی از کسانی که برای برگزاری کریسمس به بیت اللحم آمده می گوید: «امروز، روز مقدسی برای تمام مسیحیان است، اینجا مسیح به دنیا آمده و ما آمده ایم تا همراه با تمام دوستان و نزدیکانمان میلاد مسیح را جشن بگیریم.»

یک گردشگر کانادایی نیز می گوید: «ما به اینجا آمدیم تا کریسمس را جشن بگیریم، این جشن در کانادا خیلی تجاری شده. خواستیم به اینجا بیاییم و از فضای روحانی محل تولد مسیح استفاده کنیم. بیت اللحم شهر فوق العاده ای است. دیروز رسیدیم، مردم خونگرم هستند و رفتار دوستانه ای دارند.»

در همین حال روز سه شنبه، دهها فلسطینی که اغلب لباس بابا نوئل را پوشیده بودند در شهر بیت اللحم با نیروهای امنیتی اسراییل درگیر شدند.

این افراد در اعتراض به “اشغال سرزمین های فلسطینی و ساخت دیوار حایل” دست به تظاهرات زدند.

همزمان، محمود عباس، رییس تشکیلات خودگردان فلسطینی در دیدار با عبدالعزیز بوتفلیقه، رییس جمهوری الجزایر تاکید کرد در صورتی که قطعنامه پیشنهادی فلسطینی ها مبنی بر شناسایی کشور فلسطین در شورای امنیت سازمان ملل شکست بخورد، تشکیلات خودگردان روابطش را با اسراییل قطع می کند.