Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

نزاع قومی در هند دهها کشته برجای گذاشت

نزاع قومی در هند دهها کشته برجای گذاشت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شمال شرقی هند شاهد یکی از مرگبارترین نزاعهای قومی دهه های اخیر در این کشور بود. دهها نفر طی حمله اعضای جبهه ملی دموکراتیک بودولند جانشان را از دست

آگهی

شمال شرقی هند شاهد یکی از مرگبارترین نزاعهای قومی دهه های اخیر در این کشور بود. دهها نفر طی حمله اعضای جبهه ملی دموکراتیک بودولند جانشان را از دست دادند.

به گفته شاهدان این گروه بسیاری از روستانشینان را مجبور کرده تا خانه هایشان را ترک کنند و در غیر اینصورت آنها را به قتل می رسانده اند.

این کشتار در ایالت آسام هند رخ داده است، دست کم 63 نفر در این کشتار وحشیانه جانشان را از دست داده اند و بیش از نود تن هم در بیمارستانهای آسام بستری شده اند.

ایالت آسام، در نزدیکی مرز هند با بنگلادش و بوتان واقع است. در این منطقه دهه هاست که قوم بودو در نزاع با اقوام مسلمان هستند.

شدت کشتار آنقدر بود که وزرا در جلسه هیات وزیران درخواست یک دقیقه سکوت کردند و یک عضو کابینه از یک تراژدی تاریخی سخن گفت. کیرن ریجیجو گفت: “این یک اتفاق تلخ و دردناک است، باید دوباره اعتماد بین قشرهای مختلف اجتماعی را برانگیخت، نباید اجازه دهیم تا اتفاقات این چنینی دوباره تکرار شوند.”

فاجعه ای دردناک که ساکنان دهلی نو، پایتخت هند را بی تفاوت نگذاشت و بسیاری به خیابان آمدند. اقوام مسلمان هم در پاسخ به کشتار مسلمانان ریل راه آهن را مسدود کردند و دو تن از اعضای قوم بودو را به قتل رساندند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشف هفته‌ای ۱۸ جسد مجهول‌الهویه در تهران؛ کمتر از ۱۰ درصد تابعیت خارجی دارند

هشدار عربستان نسبت به گرمای بیش از حد در مراسم حج؛ چهل زائر ایرانی بستری شدند

شامپانزه عزاداری که ۳ ماه است نوزاد مرده‌ خود را رها نمی‌کند