نزاع قومی در هند دهها کشته برجای گذاشت

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
نزاع قومی در هند دهها کشته برجای گذاشت

شمال شرقی هند شاهد یکی از مرگبارترین نزاعهای قومی دهه های اخیر در این کشور بود. دهها نفر طی حمله اعضای جبهه ملی دموکراتیک بودولند جانشان را از دست دادند.

به گفته شاهدان این گروه بسیاری از روستانشینان را مجبور کرده تا خانه هایشان را ترک کنند و در غیر اینصورت آنها را به قتل می رسانده اند.

این کشتار در ایالت آسام هند رخ داده است، دست کم 63 نفر در این کشتار وحشیانه جانشان را از دست داده اند و بیش از نود تن هم در بیمارستانهای آسام بستری شده اند.

ایالت آسام، در نزدیکی مرز هند با بنگلادش و بوتان واقع است. در این منطقه دهه هاست که قوم بودو در نزاع با اقوام مسلمان هستند.

شدت کشتار آنقدر بود که وزرا در جلسه هیات وزیران درخواست یک دقیقه سکوت کردند و یک عضو کابینه از یک تراژدی تاریخی سخن گفت. کیرن ریجیجو گفت: “این یک اتفاق تلخ و دردناک است، باید دوباره اعتماد بین قشرهای مختلف اجتماعی را برانگیخت، نباید اجازه دهیم تا اتفاقات این چنینی دوباره تکرار شوند.”

فاجعه ای دردناک که ساکنان دهلی نو، پایتخت هند را بی تفاوت نگذاشت و بسیاری به خیابان آمدند. اقوام مسلمان هم در پاسخ به کشتار مسلمانان ریل راه آهن را مسدود کردند و دو تن از اعضای قوم بودو را به قتل رساندند.