بحران اوکراین، موضوع اصلی دیدار پوروشنکو و نظربایف

بحران اوکراین، موضوع اصلی دیدار پوروشنکو و نظربایف
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پترو پوروشنکو، رییس جمهوری اوکراین در هفته های اخیر دیدارهای گسترده ای با رهبران کشورها داشته است تا راه حلی برای بحران اوکراین بیابد. در این راستا

آگهی

پترو پوروشنکو، رییس جمهوری اوکراین در هفته های اخیر دیدارهای گسترده ای با رهبران کشورها داشته است تا راه حلی برای بحران اوکراین بیابد. در این راستا او در کی یف، نورسلطان نظربایف، رییس جمهوری قزاقستان دیدار کرد.

نظربایف در این دیدار یافتن یک راه حل در شرق اوکراین را منوط به اراده دو کشور روسیه و اوکراین عنوان کرد.

نورسلطان نظربایف گفت: “این پیامی است برای هر دو کشور روسیه و اوکراین. باید به تعاملی اندیشید تا بتوان اوکراین را از بحران فعلی اش خارج کرد تا استقلال و یکپارچگی این کشور حفظ شود. باید به تفاهم فکر کرد. شرایط فعلی کاملا بی معنی است. واقعا غیرعادی است.”

پترو پوروشنکو هم در این دیدار گفت: “متحد قزاق ما همواره از ما حمایت کرده است، در بسیاری از زمینه ها خصوصا از لحاظ مادی، به نظرم بسیار مهم است که بتوانیم روابط را مستحکم تر کرده و همکاریهایمان را گسترش دهیم.”

قزاقستان یکی از ثزوتمندترین کشورهای همسایه روسیه و یکی از متحدان اصلی این کشور است و در دورانی که بحران روبل کرملین را نگران کرده است به نظر می رسد ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه، نگاه ویژه ای به این کشور دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جنگ اوکراین؛ واگنر دیگر برای روسیه نمی‌جنگد؛ ترامپ: شورش نافرجام جایگاه پوتین را تضعیف کرد

رئیس اطلاعات اوکراین: روسیه علاوه بر پهپادهای انتحاری به موشک‌های ایرانی چشم دوخته است

چین باتاکید بر لزوم پایان «فاجعه‌انسانی» درغزه: همواره مدافع حقوق و منافع مشروع کشورهای اسلامی هستیم