Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

انتقاد شدید ولادیمیر پوتین از سیاست های آمریکا و ناتو نسبت به روسیه

انتقاد شدید ولادیمیر پوتین از سیاست های آمریکا و ناتو نسبت به روسیه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ولادیمیر پوتین در کنفرانس خبری سالانه، به شدت از سیاست های آمریکا و ناتو نسبت به روسیه انتقاد کرد و به مردم روسیه اطمینان داد که علیرغم سقوط ارزش روبل، اقتصاد کشور در سال جدید به حال اولیه باز خواهد گ

آگهی

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه روز پنجشنبه در یک کنفرانس خبری سالانه، درباره مسائل مهمی چون اقتصاد روسیه و سقوط ارزش روبل، اوضاع شرق اوکراین، مسئله ناتو و تحریم های غرب با لحنی صریح تر از قبل سخن گفت. سخنان او به طور عمده بر روابط روسیه و آمریکا متمرکز بود.

ولادیمیر پوتین در این کنفرانس ازجمله گفت: “آیا این ما هستیم که نیروی نظامی به سمت مرزهای آمریکا یا دیگر دولت ها روانه می کنیم؟ چه کسی است که پایگاهها و زیرساخت های نظامی ناتو را به سمت ما می فرستد؟ ما چنین نمی کنیم. آیا کسی به ما گوش می کند؟ کسی هست که در این مورد با ما گفتگو کند؟ نه هیچکس نیست. ما همیشه این پاسخ یکسان را دریافت می کنیم که: «این ها هیچکدام به شما مربوط نیست. هر کشوری حق دارد راه کارهای خود برای تامین امنیت خویش را انتخاب کند.» بسیار خوب، ولی ما نیز داریم همین کار را می کنیم.”

ولادیمیر پوتین در سخنان روز پنجشنبه خود به مردم روسیه اطمینان داد که علیرغم سقوط چشمگیر ارزش روبل، اقتصاد کشور در سال جدید به حال اولیه باز خواهد گشت. با این حال او هیچ راه کار مشخصی را در این زمینه مطرح نکرد.

روز پنجشنبه همچنین فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از ولادیمیر پوتین خواست، تغییری رادیکال در رویکرد روسیه نسبت به بقیه جهان ایجاد کند و رویکردی مبنی بر همکاری در پیش گیرد. اما پوتین واکنشی به این سخنان نشان نداد.

در خارج از سالنی که کنفرانس خبری در جریان بود، گروهی از مخالفان سیاست های پوتین در تجمعی که از طریق شبکه های اجتماعی سازمان داده شده بود شرکت کردند اما پلیس حدود ۲۰ نفر از معترضان را بازداشت کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش مردم روسیه و اوکراین به کنفرانس مطبوعاتی ولادیمیر پوتین

روسیه دارایی‌های دو بانک اروپایی را به دلیل تحریم‌های غرب توقیف می‌کند

بلندگوی تبلیغاتی کرملین وعده الحاق کی‌یف و پایتخت‌های ۲ کشور عضو ناتو را به سرزمین روسیه داد