Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

تبانی شرکت های چندملیتی در تعیین قیمت محصولات آرایشی و بهداشتی

تبانی شرکت های چندملیتی در تعیین قیمت محصولات آرایشی و بهداشتی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مقامات سازمان ناظر بر رقابت های اقتصادی فرانسه چند شرکت بزرگ تولید کننده محصولات بهداشتی و آرایشی را به انجام رفتارهای ضدرقابتی متهم کرده اند. این

آگهی

مقامات سازمان ناظر بر رقابت های اقتصادی فرانسه چند شرکت بزرگ تولید کننده محصولات بهداشتی و آرایشی را به انجام رفتارهای ضدرقابتی متهم کرده اند.

این شرکت ها بر خلاف قوانین فرانسه، محصولاتشان را طی سالهای ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۶ میلادی با قیمتی بیش از ارزش واقعی آنها عرضه کرده و این افزایش قیمت را به فروشگاه های بزرگ تحمیل می کردند.

برونو لسر، رییس سازمان ناظر بر رقابت های اقتصادی در فرانسه می گوید: «مارک های تجاری که موضوع این پرونده هستند آنقدر مشهورند و توسط شرکت های چندملیتی چنان قدرتمندی ساخته می شوند که توزیع کنندگان نمی توانستند این محصولات را از فروشگاه هایشان حذف کنند؛ حتی با وجود افزایش قیمت بیش از اندازه ای که توسط تولید کنندگان اعمال می شد.»

نمایندگان این شرکت ها، بطور مستمر ملاقات هایی مخفیانه در رستورانی در پاریس داشتند تا با تبانی یکدیگر، قیمت ها را در بازار مصرف افزایش داده و تثبیت کنند.

اکنون این شرکت ها در قبال این تخلف، موظف به پرداخت جریمه سنگینی شده اند.

این جریمه که در مجموع مبلغی نزدیک به یک میلیارد یورو است، باید توسط سیزده شرکت از جمله شرکت های آمریکایی کولگیت پالمولیو و پروکتر اَند گَمبل، هنکل آلمان و اورآل فرانسه پرداخت شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نتایج تحقیق تازه؛ قدرت ذهنی زنانی که آرایش غلیظ تری دارند بیشتر دستکم گرفته می‌شود

کشف گورهای مرموز باستانی از اسب‌های متعلق به ۲ هزار سال پیش در فرانسه

پیک‌نیک در شانزه‌لیزه؛ ۴ هزار برنده خوش‌شانس سبد‌های رایگان غذا دریافت کردند