Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

واکنش کوبایی ها به آغاز فصل تازه ای در روابط کوبا و آمریکا

واکنش کوبایی ها به آغاز فصل تازه ای در روابط کوبا و آمریکا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

از سرگیری روابط دیپلماتیک بین کوبا و ایالات متحده آمریکا برای بسیاری از کوبایی ها اتفاق مبارکی بود. بسیاری از آنها به خیابانهای هاوانا آمدند و فریاد

آگهی

از سرگیری روابط دیپلماتیک بین کوبا و ایالات متحده آمریکا برای بسیاری از کوبایی ها اتفاق مبارکی بود. بسیاری از آنها به خیابانهای هاوانا آمدند و فریاد “زنده باد رائول و فیدل کاسترو” سر دادند و به شادی و پایکوبی پرداختند.

یکی از ساکنان پایتخت کوبا می گوید: «ما بسیار خوشحالیم برای اینکه سالهای زیادی انتظار کشیدیم تا این اتفاق بیفتد. تحریمها بیهوده هستند. تمام آنها علیه شهروندان و کشور ما بکار برده می شده اند.»

در شهر میامی واقع در ایالت فلوریدا، که آنرا پایتخت کوبایی های مهاجر در ایالات متحده می دانند، واکنشها متفاوت بود.

بسیاری از کوبایی های مهاجر در این شهر اوباما را به تعامل با یک حکومت دیکتاتوری متهم می کنند و می گویند کاخ سفید با چشم پوشی از معضلات حقوق بشر در کوبا تن به از سرگیری روابط دو جانبه داده است.

یک زن مهاجر کوبایی می گوید: «ایالات متحده ابرقدرت است، این کشور می خواهد مانند گذشته قدرتمند بمانند و به نظرم اوباما بسیار ضعیف عمل کرده است.»

با از سرگیری روابط دیپلماتیک امید هست تا روادید سفر به ایالات متحده برای کوبایی ها راحت تر از قبل صادر شود.

یک کوبایی ساکن میامی هم می گوید: «کوبایی ها با رفت و آمد به ایالات متحده فرق عمده بین یک جامعه دیکتاتوری و آزاد را درک خواهند کرد و این موضوع اهمیت زیادی برای تغییرات آتی در این کشور خواهد داشت.»

رائول کاسترو رییس جمهوری کوبا در سخنانی که چهارشنبه داشت گفت امیدوار است تا دو کشور آمریکا و کوبا با احترام به ایده آل ها و سیاستهای متفاوت و بدون دخالت در امور داخلی یکدیگر روابط سالمی را آغاز کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سخنان تاریخی روسای جمهوری آمریکا و کوبا در آستانه از سرگیری روابط

مرور کوتاهی بر روابط کوبا و آمریکا

کوبایی‌ها چگونه برای جنگ در اوکراین به استخدام روسیه درمی‌آیند؟