سخنان تاریخی روسای جمهوری آمریکا و کوبا در آستانه از سرگیری روابط

سخنان تاریخی روسای جمهوری آمریکا و کوبا در آستانه از سرگیری روابط
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئیس جمهوری آمریکا و همتای کوبایی وی روز چهارشنبه در سخنرانیهای همزمان تغییرات تاریخی در سیاستهای متقابل بین دو کشور را اعلام کردند. قرار است طی روند

آگهی

رئیس جمهوری آمریکا و همتای کوبایی وی روز چهارشنبه در سخنرانیهای همزمان تغییرات تاریخی در سیاستهای متقابل بین دو کشور را اعلام کردند. قرار است طی روند عادی سازی، روابط بین دو کشور تحریمهای اقتصادی و تجاری علیه کوبا لغو شوند.

رائول کاسترو، رییس جمهوری کوبا در این باره گفت: “باید تحریمهای اقتصادی، تجاری و مالی که تاثیرات مخرب زیادی روی زندگی شهروندان و اقتصاد کوبا داشته است، برچیده شوند.” او تاکید کرد: “ما باید هنر همزیستی با وجود نظرات مخالف را فرا بگیریم.”

این دو رییس جمهوری اعلام کردند که پس از پنج دهه قطع روابط، بزودی دو کشور سفارتخانه هایشان را بازگشایی خواهند کرد. باراک اوباما یکی از اهداف اولیه حضورش در کاخ سفید را عادی ساز روابط دیپلماتیک با کوبا خوانده بود به اسپانیایی بر این موضوع که دو کشور در قاره آمریکا هستند، شهروندان کوبایی را به نوسازی تاریخی فرهنگی فرا خواند.

او گفت: “امروز آمریکا می خواهد شکست های تاریخی گذشته را فراموش کند، برای دستیابی به آینده ای بهتر برای مردم ایالات متحده و کوبا تلاش کند.”

هر دو رییس جمهوری از پاپ فرانچسکو برای کمک به از سرگیری روابط دیپلماتیک بین دو کشور، تشکر ویژه کردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مرور کوتاهی بر روابط کوبا و آمریکا

کوبایی‌ها چگونه برای جنگ در اوکراین به استخدام روسیه درمی‌آیند؟

استخدام نیرو برای جنگ علیه اوکراین؛ کوبا از کشف یک شبکه قاچاق انسان به روسیه خبر داد