خاکسپاری قربانیان حمله تروریستی طالبان در پاکستان

خاکسپاری قربانیان حمله تروریستی طالبان در پاکستان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در حالیکه ارتش پاکستان مواضع طالبان را هدف حملات شدید خود قرار داده، اجساد قربانیان حمله خونین طالبان به مدرسه ای در پیشاور به خاک سپرده می شوند

ما در اتاقی مخفی شده و خود را به مردن زده بودیم. مهاجمان باورشان شده بود اما دو تن از ما از جمله خانم معلم مان توجه آنها را جلب کرد. مهاجمان سر آنها را هدف قرار دادند تا مطمئن شوند که کشته شده اند. سپس جسد معلم مان را آتش زدند.

در حالیکه ارتش پاکستان مواضع طالبان را هدف حملات شدید خود قرار داده، اجساد قربانیان حمله خونین طالبان به مدرسه ای در پیشاور به خاک سپرده می شوند.

هزاران نفر با شرکت در این سوگواری و گذاشتن شاخه های گل و روشن کردن شمع به قربانیان این حادثه ادای احترام کردند.

در پی این حادثه تروریستی که موجب مرگ ۱۴۱ تن از جمله ۱۳۲ کودک شد، نواز شریف نخست وزیر پاکستان سه روز عزای عمومی اعلام کرده و گفته است عملیات نظامی علیه مواضع طالبان ادامه خواهد یافت.

در این حادثه مرگبار بیش از ۱۲۰ نفر زخمی شدند که پس از انتقال به بیمارستان تحت درمان قرار گرفتند.

مهران خان، یکی از زخمی های این حادثه گفت: «ما در اتاقی مخفی شده و خود را به مردن زده بودیم. مهاجمان باورشان شده بود اما دو تن از ما از جمله خانم معلممان توجه آنها را جلب کرد. مهاجمان سر آنها را هدف قرار دادند تا مطمئن شوند که کشته شده اند. مهاجمان جسد معلممان را آتش زدند.»

مرگبارترین حمله طالبان در پاکستان با واکنشهای بین المللی همراه بود و رهبران جهان نسبت به آن ابراز انزجار کرده اند.

هفت مهاجم مسلح و ملبس به یونیفورم نظامی روز سه شنبه به مدرسه ای در شهر پیشاور، واقع در شمال غرب پاکستان حمله و به سوی دانش آموزان، آموزگاران و کارکنان آتش گشودند.

به گفته شاهدان عینی، یک ساعت پس از این حمله نیروهای ارتش عملیات خود را آغاز کردند. عملیاتی که به گفته سخنگوی ارتش حدودا ۱۰ ساعت به طول انجامید و با کشته شدن هر هفت مهاجم پایان یافت.

در این مدرسه که توسط ارتش اداره می شود دانش آموزان دختر و پسر خانواده های اغلب نظامی تحصیل می کنند.

به گفته طالبان پاکستان حمله به این مدرسه در واکنش به عملیات ارتش پاکستان علیه طالبان در وزیرستان شمالی صورت گرفته که به کشته شدن صدها تن از اعضای طالبان انجامید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصاویر تکان دهنده از محل کشته شدن کودکان در هجوم افراد مسلح طالبان

حمله به پایگاه «مسلم باغ»؛ ارتش پاکستان اطلاعات بیشتری از ماجرای گروگانگیری منتشر کرد

انفجار در کویته یک کشته و ۱۱ زخمی برجای گذاشت