Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

مردم استرالیا به قربانیان گروگانگیری سیدنی ادای احترام کردند

مردم استرالیا به قربانیان گروگانگیری سیدنی ادای احترام کردند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در نزدیکی محل گروگان گیری روز دوشنبه در سیدنی، صدها شهروند استرالیایی با قرار دادن دسته های گل روبروی کافه «لینت» جایی که این حادثه رخ داد، به دو

آگهی

در نزدیکی محل گروگان گیری روز دوشنبه در سیدنی، صدها شهروند استرالیایی با قرار دادن دسته های گل روبروی کافه «لینت» جایی که این حادثه رخ داد، به دو قربانی کشته شده ادای احترام کردند.

تونی ابوت نخست وزیر استرالیا و همسرش نیز به این جمع پیوسته و پیام تسلیت و همدری خود را ابراز کردند.

این رویداد شوک بزرگی در جامعه بوجود آورده و بسیاری از شهروندان از خود می پرسند چرا این گروگانگیر خشن و افراطی زیر نظر بیشتر پلیس نبود.

نخست وزیر استرالیا گفت: «حتی اگر این فرد، این فرد بیمار و از نظر روانی نامتعادل، در راس فهرست سازمان امنیتی ما قرار می گرفت، حتی اگر ۲۴ ساعته تحت نظر بود، به احتمال بسیار زیاد باز هم این حادثه می توانست رخ دهد.»

به غیر از گروگان گیر، دو تن از گروگان ها، توری جانسون ۳۴، مدیر کافه لینت، و کاترینا داوسون، یک وکیل ۳۸ ساله و مادر سه فرزند، نیز جان خود را از دست دادند.

روز سه شنبه در کلیسای جامع سنت ماری در سیدنی، اسقف اعظم استرالیا «قهرمانی» این دو قربانی را ستود و گفت توری جانسون سعی کرد اسلحه مهاجم را از او بگیرد و کاترینا داوسون خواست از دوست باردار خود محافظت کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گرامیداشت یاد دو قربانی حادثه گروگانگیری در سیدنی

«هارون مونس» گروگان گیر شهر سیدنی کیست؟

کشف هفته‌ای ۱۸ جسد مجهول‌الهویه در تهران؛ کمتر از ۱۰ درصد تابعیت خارجی دارند