Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پلیس استرالیا: اگر ماموران دست به عملیات نمی زدند، تعداد بیشتری کشته می شدند

پلیس استرالیا: اگر ماموران دست به عملیات نمی زدند، تعداد بیشتری کشته می شدند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گروگانگیری روز دوشنبه در شهر سیدنی استرالیا، که حدود پانزده ساعت ادامه داشت، سرانجام با وارد شدن واحد ویژه ای از کماندوهای ضد تروریسم و کشته شدن فرد

آگهی

گروگانگیری روز دوشنبه در شهر سیدنی استرالیا، که حدود پانزده ساعت ادامه داشت، سرانجام با وارد شدن واحد ویژه ای از کماندوهای ضد تروریسم و کشته شدن فرد گروگانگیر و دو گروگان به پایان رسید.

در اولین دقایق این گروگانگیری که در یک کافه در مرکز شهر سیدنی اتفاق افتاد، چند نفر از گروگان ها موفق به فرار شدند، اما بقیه که بنا به گزارش پلیس ۱۷ نفر و همه شهروندان عادی بودند تا پایان عملیات در اسارت گروگانگیر باقی ماندند.

با گذشت ساعاتی از گروگانگیری و در حالی که برخی مقامات امنیتی اعلام کرده بودند با شخص گروگانگیر در تماس قرار گرفته اند، صدای تیراندازی از داخل کافه شنیده شد و واحد کوماندوی ویژه که در صحنه حاضر بود تصمیم به ورود به ساختمان و آزاد سازی گروگانها گرفت.

یک مقام مسئول پلیس استرالیا در یک نشست خبری در مورد تصمیم گیری نسبت به انجام عملیات گفت: “این تصمیمی بود که توسط تیم مسئول حاضر در صحنه گرفته شد که متخصص این عملیات هستند. ما در این زمینه با تیمی که باید تصمیم بگیرد رقابت نمی کنیم. آنها تصمیم به عملیات گرفتند زیرا به این باور رسیده بودند که اگر در آن لحظه وارد نمی شدند جان های بیشتری از دست می رفت. این البته یک حادثه مجزا بود و این نوع رویدادها نباید موجب از دست رفتن اعتماد برای کار و دیدار از شهر ما شود.”

بنا به گزارش پلیس، در جریان این گروگانگیری ۶ نفر مجروح شده اند که یک نفر آنها یک پلیس ۳۹ ساله است که از ناحیه صورت مورد اصابت گلوله قرار گرفته و زخمی شده است. دو گروگان کشته شده، یک زن ۳۸ ساله و یک مرد ۳۴ ساله بوده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«افراط گرایی در استرالیا در حال رشد است»

واکنش شهروندان به گروگانگیری سیدنی

شورش، غارت و نابسامانی در کالدونیای جدید ماکرون را به این قلمرو فرانسه کشاند