انتقاد شدید مقامات اتحادیه اروپا از دستگیری روزنامه نگاران و مخالفان در ترکیه

انتقاد شدید مقامات اتحادیه اروپا از دستگیری روزنامه نگاران و مخالفان در ترکیه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مقام های ارشد اتحادیه اروپا در بیانیه ای دستگیری گستردۀ روزنامه نگاران و مخالفان دولت در ترکیه را مخالف آزادی بیان و دموکراسی خوانده و به شدت از آن

آگهی

مقام های ارشد اتحادیه اروپا در بیانیه ای دستگیری گستردۀ روزنامه نگاران و مخالفان دولت در ترکیه را مخالف آزادی بیان و دموکراسی خوانده و به شدت از آن انتقاد کردند.

حدود بیست نفر از جمله کارکنان روزنامه پر تیراژ «زمان» و شبکه تلویزیونی «سامان یولو» از جمله دستگیر شدگان بامداد یکشنبه در ترکیه هستند.

مصطفی یاشیل، رئیس بنیاد روزنامه نگاران و نویسندگان در همین خصوص گفت:«اینها تنها رسانه های مخالف دولت و شاید صدای میلیون ها نفر بودند. رژیم استبدادی که توسط یک تن کنترل می شود درصدد بستن این مجراهاست اما مردم چنین اجازه ای به او نخواهند داد.»

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه، جنبش اسلام گرای «خدمت» به رهبری فتح الله گولن و ساکن آمریکا را به تشکیل دولت در سایه و ئوطئه علیه دولت خود متهم می کند.

احمد داوود اوغلو، نخست وزیر ترکیه در همین خصوص و با یادآوری اتفاقات سال گذشته میلادی گفت: «کسانی که به نهادهای دولتی نفوذ کردند، کسانی که خصوصی ترین جلسات نخست وزیر و رئيس جمهوری را شنود کردند، کسانی که علیه سازمان اطلاعات ملی توطئه کردند…این افراد نباید فکر کنند که تاوان این اقداماتشان را نخواهند پرداخت.»

پیش از دستگیری های روز یکشنبه، پیامی توییتری از احتمال بازداشت گسترده روزنامه نگاران مخالف خبر داده بود.

این حساب توییتر با نام مستعار «فواد آونی» پس از آن که سال گذشته نیز بازداشت های مربوط به پرونده های فساد را از پیش اطلاع داد در ترکیه شهرت یافت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازداشت تعدادی خبرنگار و تهیه کننده تلویزیونی در آنکارا

گزارش جدید اتحادیه اروپا درباره «آینده عضویت ترکیه»؛ متاثر از طرفداری اردوغان از حماس؟

اردوغان: مذاکرات ترکیه برای پیوستن به اتحادیه اروپا در حال احتضار است