پلیس استرالیا: در گروگانگیری سیدنی سه نفر کشته و شش نفر مجروح شده اند

پلیس استرالیا: در گروگانگیری سیدنی سه نفر کشته و شش نفر مجروح شده اند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در ارتباط با گروگانگیری روز دوشنبه در کافه ای در شهر سیدنی استرالیا، پلیس و مقامات محلی ایالت نیو ساوت ولز در یک کنفرانس خبری شرکت کردند. در این

آگهی

در ارتباط با گروگانگیری روز دوشنبه در کافه ای در شهر سیدنی استرالیا، پلیس و مقامات محلی ایالت نیو ساوت ولز در یک کنفرانس خبری شرکت کردند.

در این کنفرانس خبری، پلیس به جزئیات بیشتری درباره این گروگانگیری اشاره کرد. از جمله اینکه تعداد کشته شدگان در عملیاتی که منجر به پایان گروگانگیری شد سه نفر بوده اند: خود گروگانگیر و دو گروگان. اما هنوز مشخص نیست که دو گروگان از چه سمتی هدف گلوله قرار گرفته اند.

در این کنفرانس خبری همچنین مطرح شد که در مجموع ۶ نفر مجروح شده اند که یک نفر آنها افسر پلیس بوده است. تعداد گروگان ها نیز ۱۷ نفر بوده اند.

پلیس گفته است که تحقیقات اولیه نشان می دهد که حمله گروگانگیر به کافه بدون برنامه ریزی قبلی بوده و هنوز دلایلی مبنی بر اینکه این اقدام بر اساس یک تدارک و تصمیم گیری گروهی و سازمانی بوده باشد در دست نیست. پلیس اضافه کرده که هیچ ماده منفجره ای در داخل ساختمان کافه نیافته است.

پلیس استرالیا گفته است که گروگانگیر که شخصی به نام شیخ هارون مونس (با نام قبلی محمد حسن منطقی بروجردی) و یک پناهجوی ۵۰ ساله ایرانی بوده، پس از آنکه در جریان عملیات پلیس هدف گلوله قرار گرفته در بیمارستان جان داده است.

وزارت خارجه ایران گروگانگیری روز دوشنبه در سیدنی را محکوم کرده و سخنگوی این وزارت گفته است: “توسل به شیوه های ضد انسانی و ایجاد رعب و وحشت به نام دین رحمانی اسلام تحت هیچ شرایطی توجیه پذیر نیست.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«افراط گرایی در استرالیا در حال رشد است»

واکنش شهروندان به گروگانگیری سیدنی

کشته شدن دست‌کم ۷ نفر در پی حمله با چاقو داخل یک مرکز خرید در شهر سیدنی استرالیا