اعتراض گسترده مردم واشنگتن نسبت به اقدامات پلیس علیه سیاه پوستان

اعتراض گسترده مردم واشنگتن نسبت به اقدامات پلیس علیه سیاه پوستان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هزاران تن از مردم شهر واشنگتن با برپایی تظاهرات نسبت به کشتار سیاه پوستان توسط پلیس آمریکا اعتراض کردند و خواستار در نظر گرفتن قوانینی برای مقابله با

آگهی

هزاران تن از مردم شهر واشنگتن با برپایی تظاهرات نسبت به کشتار سیاه پوستان توسط پلیس آمریکا اعتراض کردند و خواستار در نظر گرفتن قوانینی برای مقابله با تکرار چنین حوادثی شدند.

معترضان همچنین از کنگره خواستند تا از شهروندان عادی در برابر اقدامات پلیس هستند.

سازمان دهندگان این تظاهرات می گویند، این یکی از بزرگترین تجمعات اعتراضی نسبت به اقدامات پلیس است.

کریستن جان فوی، مدیر برگزاری این برنامه گفت: «ما از طرف تمامی مردم آمریکا اینجا تجمع کرده ایم تا با خانواده هایی که عزیزان بی گناه خود را با خشونت از دست داده اند همدردی کنیم. اینجا هستیم تا از دولت آمریکا بخواهیم تا وظیفه مقرر خود را بر اساس قانون اساسی برای تمامی آمریکایی ها از جمله سیاه، سفید، زرد و سرخ پوست اجرا کند.»

اعتراض ها طی هفته های گذشته و پس از مرگ چند شهروند سیاه پوست به دست ماموران سفیدپوست آغاز شد. همزمان تصمیم هیات منصفه دادگاههای نیویورک و فرگوسن در بی گناه تشخیص دادن ماموران پلیسی که عامل کشته شدن سیاه پوستان بودند، اعتراض ها را شدت بخشید.

یکی از شرکت کنندگان در تجمع می گوید: «احساس می کنم این کشور تحت محاصره قرار دارد. در خیابان مردمی را می بینید بدون اینکه سلاحی داشته باشند هدف گلوله قرار می گیرند در حالیکه هیچ دلیلی برای این عمل وجود ندارد.»

دیگری نیز معتقد است: «در این کشور همه باید موقعیت یکسانی داشته باشند. اما اکنون اگر سیاه یا رنگین پوست زاده شوید از موقعیتی همانند سفید پوستهای آمریکایی برخوردار نخواهید بود.»

فعالان حقوق بشر در آمریکا همواره نسبت به نحوه استفاده از قوانین علیه سیاه پوستان اعتراض دارند و معتقدند رفتار تبعیض آمیز پلیس با آنها و نیز احتمال محکومیت سیاهان در دادگاه بیشتر است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یهودیان مخالف حملات اسرائیل به غزه در کنگره آمریکا: به نام ما جنگ نکنید

شهری بدون پلیس در مینه‌سوتا؛ همه ماموران در اعتراض به دستمزد پایین استعفا دادند

افسر پلیس لاس وگاس به دلیل حمله به سه کازینو و سرقت ۱۶۵ هزار دلار گناهکار شناخته شد