Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

گزارش شکنجه های سیا؛ تکنیک های بی تاثیر و وحشیانه

گزارش شکنجه های سیا؛ تکنیک های بی تاثیر و وحشیانه
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سنای ایالات متحده آمریکا در گزارش روز سه شنبه خود روش های بازجویی و شکنجه سیا را با عبارت هایی چون «بی تاثیر» و «وحشیانه» توصیف کرد. انتشار این گزارش

آگهی

سنای ایالات متحده آمریکا در گزارش روز سه شنبه خود روش های بازجویی و شکنجه سیا را با عبارت هایی چون «بی تاثیر» و «وحشیانه» توصیف کرد.

انتشار این گزارش که با بیش از شش سال وقت و ۴۰ میلیون دلار هزینه، تهیه شده از سوی رئیس کمیته تحقیق، سناتور داین فاینستاین، مورد دفاع قرار گرفت.

سناتور داین فاینستاین روز سه شنبه در جریان ارائه گزارش گفت: «تاریخ ما را بواسطه تعهدمان به یک جامعه عادلانه، تحت حکومت قانون قضاوت خواهد کرد. خواست و اراده ما برای روبرو شدن با یک حقیقت زشت به ما می گوید: نباید هرگز دوباره اتفاق بیافتد. بی ثباتی یی که امروز شاهدش هستیم در چند ماه و چند سال آینده حل نخواهد شد. اما این گزارش مهمتر از آن است که کناری گذاشته شود.»

سنتاتور فاینستاین در گزارشش گفت که سازمان سیا، کاخ سفید و کنگره را درباره این تکنیک های سخت مانند تکنیک غرق کردن مصنوعی که علیه مظنونین به تروریسم استفاده می شده، گمراه کرده است.

رئیس جمهوری بوش به بسیاری از این برنامه های شکنجه پایان داد اما اکنون برخی خواستار مطرح شدن اتهامات جنایی علیه او هستند. خبرنگار ما از واشنگتن در اینباره می گوید: «رئیس جمهوری بوش ظاهرا نخستین بار در سال ۲۰۰۶ در مورد جزئیات تکنیک های بازجویی سخن گفت. در طول آخر هفته گذشته، او از برنامه سیا در این زمینه دفاع کرد و مسوولیت آنرا برعهده گرفت.امروز او ممکن است بخواهد بار دیگر در اینباره فکر کند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتشار گزارش شیوه های بازجویی و شکنجه سیا

قانون میهن دوستی، ابزار آمریکا برای محدود کردن حقوق شهروندی

تلاش برای تروریستی خواندن سپاه؛ «آمریکا از اقدامات بین‌المللی حمایت می‌کند»