Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

گزارش یورونیوز از اردوگاه آوارگان مسیحی در اربیل

گزارش یورونیوز از اردوگاه آوارگان مسیحی در اربیل
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

غیرمسلمانان پس از اعلام جنگ از سوی سلفی های تندرو موسوم به دولت اسلامی از بیشترین آسیب دیدگان در عراق محسوب می شوند. شهر اربیل شاهد برپایی 25

آگهی

غیرمسلمانان پس از اعلام جنگ از سوی سلفی های تندرو موسوم به دولت اسلامی از بیشترین آسیب دیدگان در عراق محسوب می شوند.

شهر اربیل شاهد برپایی 25 اردوگاه موقت برای پناهجویان مسیحی و یزیدی است. خبرنگار یورونیوز در منطقه انکاوا اربیل به اردوگاهی رفته که نزدیک به 400 خانواده در آن اسکان داده شده اند.

یکی از این آوارگان می گوید: «این که زندگی نیست. ما نمی خواهیم اینگونه زندگی کنیم. همه ما می خواهیم مهاجرت کنیم. من مجبورم آب را هر روز از جایی دیگر بیاورم. کمرم درد گرفته است. ما نمی خواهیم اینجا زندگی کنیم.»

برخی دیگر از این آوارگان از شانس بیشتری برخوردار شده و در ساختمانی تازه ساز به نام «الامل» اسکان داده شده اند. حدود 45 خانواده مسیحی و یزیدی در این ساختمان نیمه ساز زندگی می کنند که از آب گرم برخوردار است با این حال، همچنان ساکنانش در آرزوی بازگشت به خانه هستند.

یک مرد سالمند ساکن این اردوگاه می گوید: «فقط می خواهم به قرقوش، به خانه ام بروم حتی اگر هرچه داشتم دزدیده شده باشد. ما می خواهیم که خانه هایمان، مذهب و کلیساهایمان را پس بگیریم. آنها ما را بدون لباس و آب و غذا از جایمان بیرون کردند.»

این ساختمان با یاری سه بنیاد خیریه ساخته شده است. آغاز به ساخت آن از پانزدهم اکتبر آغاز شد و حالا با تداوم تهدید داعش، کلیساها و انجمن ها گریختگان مسیحی و یزدی را در آن اسکان می دهند.

رافائل تَورنیِه، خبرنگار یورونیوز گزارش می دهد: «برخی از پناهجویان اردوگاه ها را ترک کرده تا به این ساختمان نیمه ساز بیایند. وضعیت یزیدی ها و مسیحی ها اسفناک است ولی اینجا کمی به نسبت شرایط بهتری دارند. آنها درخواستی ندارند و فقط می خواهند این پیام را برسانند که برای ما دعا کرده و کمکمان کنید تا به خانه بازگردیم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شادی همراه با نگرانی مسیحیان عراق در اولین کریسمس پس از داعش

پاپ برای مسیحیان عراق پیامی ویدئویی ارسال کرد

عراق خواستار پایان ماموریت هیات مساعدت سازمان ملل تا پایان سال ۲۰۲۵ شد