Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

پاپ برای مسیحیان عراق پیامی ویدئویی ارسال کرد

پاپ برای مسیحیان عراق پیامی ویدئویی ارسال کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در پی سفر یک هیات مسیحی کاتولیک به شهر اربیل عراق، جمعی از مسیحیان منطقه انکاوا با حضور فیلیپ باربارن،اسقف اعظم شهر لیون فرانسه با در دست داشتن شمع

آگهی

در پی سفر یک هیات مسیحی کاتولیک به شهر اربیل عراق، جمعی از مسیحیان منطقه انکاوا با حضور فیلیپ باربارن،اسقف اعظم شهر لیون فرانسه با در دست داشتن شمع هایی روشن به نیایش پرداختند.

از سویی دیگر پاپ فرانسیس نیز با ارسال پیامی ویدئویی از رهبران مذهبی خواست تا خشونت علیه مسیحیان در عراق و خاورمیانه را محکوم کنند.

رهبر کاتولیک های جهان ضمن ابراز تاسف از اینکه در این مراسم حضور ندارد در بخشی از این پیام گفت: «مسیحیان و ایزدی ها به زور از خانه هایشان رانده شدند. آنها مجبور به ترک و پشت سرگذاشتن داراییشان شدند تا بتوانند جانشان را بدون انکار کردن ایمانشان حفظ کنند. ما به عنوان رهبران مذهبی باید همه این خشونت ها را علیه کرامت انسان تقبیح کنیم.»

اسقف اعظم لیون پیش از این در ماه ژوئیه از شهر موصل دیدن کرده بود. این شهر اکنون در تصرف گروه دولت اسلامی است. وی تمایل دولت فرانسه را برای اعطای پناهندگی به مسیحیان گریخته از عراق ستایش کرده با این همه یادآور شده است که متقاعد کردن آنان به اینکه در عراق آینده خواهند داشت نیز به همان اندازه اهمیت دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گزارش یورونیوز از اردوگاه آوارگان مسیحی در اربیل

عراق خواستار پایان ماموریت هیات مساعدت سازمان ملل تا پایان سال ۲۰۲۵ شد

مجلس عراق قانون مجازات ۱۵ سال زندان برای همجنسگرایی را تصویب کرد