ناخدای کوستاکونکوردیا: جاذبه باعث شد کشتی را ترک کنم

ناخدای کوستاکونکوردیا: جاذبه باعث شد کشتی را ترک کنم
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ناخدای کشتی مسافربری کوستاکونکوردیا در دومین روز دادگاه در ایتالیا گفت نیروی جاذبه باعث شد وی کشتی را ترک کند نه بزدلی. فرانچسکو اسکتینو به دلیل ترک

آگهی

ناخدای کشتی مسافربری کوستاکونکوردیا در دومین روز دادگاه در ایتالیا گفت نیروی جاذبه باعث شد وی کشتی را ترک کند نه بزدلی.

فرانچسکو اسکتینو به دلیل ترک کشتی غول پیکر تقریحی که واژگون شد و مرگ ۳۲ نفر از سرنشینان آن را بدنبال داشت به قتل شبه عمد متهم است و اگر محکوم شود ۲۰ سال زندان در انتظار اوست.

ناخدا اسکتینو، روز چهارشنبه، در جواب به این سوال که چرا در بصدا در آوردن آژیر خطر واژگونی کشتی تعلل کرده است گفت برای این که می خواست به اندازه کافی به ساحل نزدیک شود و می ترسید که سرنشینانان وحشت زده شوند و خود را به دریا پرت کنند.

دومنیکو پپه، وکیل ناخدا اسکتینو هم گفت:«ناخدا درست می گوید. وقتی کشتی به ساحل رسید آنوقت بود که پیاده شدن امن و آسوده بیش از ۴ هزار نفر در خشکی ممکن شد. علت این که چرا متاسفانه ۳۲ نفر جانشان را از دست دادند در بررسی های آتی مشخص خواهد شد.»

کشتی کوستاکونکوردیا با ۴ هزار و ۲۲۹ سرنشین در ژانویه سال ۲۰۱۲ در برخورد با صخره ای در نزدیکی جزیره جیلیوی ایتالیا واژگون شد.

این کشتی ۱۱۵ هزار تنی پس از دو و نیم سال در ژوئیه سال ۲۰۱۴ میلادی و طی عملیاتی با هزینه ای بالغ بر ۱۰۰ میلیون دلار سرانجام روی آب شناور و به بندر جنوا در شمال ایتالیا یدک کشیده شد تا اوراق گردد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قتل دانشجوی دختر بار دیگر موضوع خشونت علیه زنان در ایتالیا را برجسته کرد

احکام سنگین علیه شبکه مخوف مافیایی در ایتالیا؛ تقاضای ۵ هزار سال مجازات زندان برای ۳۰۰ متهم

پرسه‌زنی شبانه سلطان جنگل در حومه رم؛ فرار شیر از سیرک وحشت‌آفرین شد