پروژه ساخت راکت فضایی آرین ۶ در دستور کار سازمان فضایی اروپا قرار گرفت

پروژه ساخت راکت فضایی آرین ۶ در دستور کار سازمان فضایی اروپا قرار گرفت
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کشورهای اروپایی روز سه شنبه در لوکزامبورگ با پروژه ساخت و تولید راکت فضایی آرین ۶ موافقت کردند. هدف از وارد کردن آرین ۶ به عرصه فضا رقابت با دیگر

آگهی

کشورهای اروپایی روز سه شنبه در لوکزامبورگ با پروژه ساخت و تولید راکت فضایی آرین ۶ موافقت کردند. هدف از وارد کردن آرین ۶ به عرصه فضا رقابت با دیگر راکت های مشابه است.

آرین ۶ با مکانیسم ساده تر و هزینه تولید کمتر جایگزین آرین ۵ شده و اولین نسل از این راکت در سال ۲۰۲۰ راهی فضا خواهد شد.

نصف بودجه ۸ میلیارد یورویی آتی سازمان فضایی اروپا صرف ساخت آرین ۶ خواهد شد.

گائل وینتر، مدیر پرتاب سازمان فضایی اروپا در توجیه تولید آرین ۶ گفت:«جایگاه ما در بازار پررقابت فعلی بسیار مطلوب و قوی اما با چالش های زیای روبروست. اگر نظری به آینده، به نوع ماهواره هایی که راهی فضا خواهند شد، یا به رقبای در این عرصه و سیاست های قیمت گذاری بیاندازید می بینید که ما باید کاری کنیم و موقعیت اروپا و در عین حال دسترسی آن به فضا را تضمین کنیم.»

وزرای علوم ۲۰ کشور عضو سازمان فضایی اروپا همچنین با تخصیص بودجه برای فعالیت های این سازمان در ایستگاه فضایی بین المللی و نیز ماموریت آن در مریخ موافقت کردند.

جرمی ویلکس خبرنگار یورونیوز از لوکزامبورگ می گوید:«شاید این تصمیم را بتوان نتیجه موفقیت روزتا دانست. وزرایی که امروز در لوگزامبورگ با حس خوش بینی و خوب گردهم آمدند ضمن مصالحه، در تامین بودجه ساخت آرین ۶ و اگسومارس به توافق رسیدند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«ربات شیمیدان» راه تولید اکسیژن در مریخ را کشف کرد

چرا بعضی از سیارات فراخورشیدی خود به خود کوچک می‌شوند؟

دانشمندان سیاهچاله‌ای را کشف کردند که متعلق به ۴۷۰ میلیون سال پس از انفجار بزرگ است