Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

دومین مرحله از انتخابات پارلمانی بحرین برگزار شد

دومین مرحله از انتخابات پارلمانی بحرین برگزار شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

دومین مرحله از انتخابات پارلمانی بحرین، روز شنبه برگزار شد. مردم این کشور در حالی پای صندوق های رای رفتند که طی سه سال اخیر جریان دموکراسی خواهی به شدت سرکوب شده است. گروه های سیاسی مخالف حاکمیت نیز انتخابات را تحریم کرده اند.

زهرا طاهر، یکی از رای دهندگان در این مورد می گوید: «دموکراسی یک شبه برقرار نخواهد شد و به این دلیل است که امروز رای می دهم. مسیر گذار به دموکراسی در بسیاری از کشورها سال ها به طول انجامیده است. امروز این وظیفه به عهده ما است. درست است که همه چیز آنطوری که ما می خواهیم رخ نداده است اما برای رسیدن به هدف نهایی مان باید از این مسیر بگذریم.»

جریان های مخالف حاکمیت با تحریم انتخابات، خواهان اعمال اصلاحات سیاسی و حضور بیشتر نامزدان شیعه در این کشور اکثرا شیعه نشین هستند.

سعید مهدی آیت از مخالفان است و می گوید: «من از جمله آنهایی هستم که این پارلمان نمایشی را تحریم کرده اند چون هیچ نامزد شایسته ای در این انتخابات حضور ندارد. آنهایی که به پارلمان راه می یابند همان هایی هستند که مردم را تهدید و سرکوب می کنند.»

وفاق، عمده ترین گروه مخالفان شیعه، اعلام کرده که خواستار «یک سلطنت مشروطه حقیقی» است. در سال ۲۰۱۱ هجده نماینده این گروه در اعتراض به سرکوب خشن معترضان از سمت خود در پارلمان استعفاء داده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله به خوابگاه‌های دانشجویان خارجی و نگرانی مهاجران افغان؛ در قرقیزستان چه خبر است؟

ناآرامی‌های گرجستان؛ جایی که «نسل زد» جلودار اعتراضات علیه لایحه جنجالی دولت است

دانشگاه‌های تورین و آمستردام به تظاهرات همبستگی با فلسطینی‌های غزه پیوستند