جزیره کرت یونان آماده ورود بیسابقۀ صدها مهاجر می شود

جزیره کرت یونان آماده ورود بیسابقۀ صدها مهاجر می شود
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

مسئولان و داوطلبان سازمان صلیب سرخ در جزیره «کرت» یونان تمهیدات لازم را برای ورود صدها مهاجری می بینند که با یک کشتی باری در دریای مدیترانه سرگردان شدند.

مهاجران این کشتی که به دلیل از کارافتادن موتور آن در وضعیت دشوار و سخت گرفتار آمدند پس از منتقل شدن به جزیره کرت در یک سالن ورزشی در بندر «اِیراپِترا» جای داده می شوند.

گمان می رود حدود ۷۰۰ سرنشین این کشتی شهروندان افغانستان و سوریه هستند. مقامات یونانی نگرانی هایی را نیز در مورد سرنشینان احتمالی آفریقایی این کشتی باری و خطر ویروس ابولا و نیز احتمال مسلح بودن برخی از مهاجران ابراز کرده اند.

ورود همزمان این تعداد مهاجر به یونان بیسابقه توصیف می شود. از همین روی نیکوس نستوراکیس، سرپرست گروهی از داوطلبانی که در قالب سازمان صلیب سرخ آماده کمک به مهاجران هستند می گوید: «نگرانی اصلی ما، مراقبت اولیه، نام نویسی و اسکان آنها تحت بهترین شرایطی است که ممکن باشد.»

در سال جاری میلادی ۱۳۵ هزار مهاجر غیرقانونی از طریق مسیر دریایی مدیترانه وارد اروپا شده اند، مسیری که تا پایان ماه سپتامبر امسال با گرفتن جان ۳ هزار مهاجر، خطرناکترین مسیر ورود غیرقانونی به اروپا بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اولین بار در یک کشور مسیحی ارتدوکس؛ پارلمان یونان لایحه ازدواج همجنس‌گرایان را به رای می‌گذارد

تلاش برای حل اختلافات دیرینه یونان و ترکیه؛ اردوغان در سفر تاریخی به آتن وعده گشایش «دوران جدید» داد

یونان برای کمبود نیروی کار به مهاجران غیرقانونی روی می‌‌آورد