Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

جزیره کرت یونان آماده ورود بیسابقۀ صدها مهاجر می شود

جزیره کرت یونان آماده ورود بیسابقۀ صدها مهاجر می شود
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

مسئولان و داوطلبان سازمان صلیب سرخ در جزیره «کرت» یونان تمهیدات لازم را برای ورود صدها مهاجری می بینند که با یک کشتی باری در دریای مدیترانه سرگردان شدند.

مهاجران این کشتی که به دلیل از کارافتادن موتور آن در وضعیت دشوار و سخت گرفتار آمدند پس از منتقل شدن به جزیره کرت در یک سالن ورزشی در بندر «اِیراپِترا» جای داده می شوند.

گمان می رود حدود ۷۰۰ سرنشین این کشتی شهروندان افغانستان و سوریه هستند. مقامات یونانی نگرانی هایی را نیز در مورد سرنشینان احتمالی آفریقایی این کشتی باری و خطر ویروس ابولا و نیز احتمال مسلح بودن برخی از مهاجران ابراز کرده اند.

ورود همزمان این تعداد مهاجر به یونان بیسابقه توصیف می شود. از همین روی نیکوس نستوراکیس، سرپرست گروهی از داوطلبانی که در قالب سازمان صلیب سرخ آماده کمک به مهاجران هستند می گوید: «نگرانی اصلی ما، مراقبت اولیه، نام نویسی و اسکان آنها تحت بهترین شرایطی است که ممکن باشد.»

در سال جاری میلادی ۱۳۵ هزار مهاجر غیرقانونی از طریق مسیر دریایی مدیترانه وارد اروپا شده اند، مسیری که تا پایان ماه سپتامبر امسال با گرفتن جان ۳ هزار مهاجر، خطرناکترین مسیر ورود غیرقانونی به اروپا بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یونان: اتحادیه اروپا دروازه‌ها را به روی کودکان قحطی‌زده و آسیب‌دیده غزه باز کند

مقدونیه یا مقدونیه شمالی؟ خشم یونان از رئيس جمهور جدید اسکوپیه: چرا گفتی مقدونیه؟

مشعل بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس در المپیای یونان روشن شد