روسیه چهارده فروند هواپیمای نظامی به اوکراین فرستاد

روسیه چهارده فروند هواپیمای نظامی به اوکراین فرستاد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

در ادامه بحران اوکراین و با افزایش تنش میان روسیه و غرب، مقامات مسکو چهارده فروند هواپیمای جنگی به شبه جزیره کریمه فرستادند.

در چند هفته گذشته روسیه شمار نیروهای نظامی اش در کریمه را افزایش داده است. مقامات غربی همواره مسکو را به دخالت در ناآرامی های شرق اوکراین و کمک به نیروهای طرفدار روسیه متهم می کنند.

فلیپ برد لاو، از فرماندهان نیروهای ناتو در این زمینه گفت: «شاهد حضور نظامی آنان نیستیم، اما نیروهای ویژه ای هستند که به طرفداران روسیه در شرق مشاوره و آموزش می دهند.»

از سوی دیگر مقامات کرملین که مخالف حضور نیروهای ناتو در نزدیکی مرزهایشان هستند کشورهای غربی، به خصوص آمریکا را به حمایت و رساندن کمکهای نظامی به ارتش اوکراین متهم می کنند.

آقای برد لاو می گوید: «آمریکا از لحاظ مالی، تجهیزاتی و مشاوره ای به اوکراین کمک می کند تا آنها بتوانند در مقابل حمله روزانه نیروهای روس و طرفدارانشان در شرق اوکراین موثرتر عمل کنند.”

همچنین مقامات روسیه تصمیم گرفتند با صرف بودجه یک میلیارد و هفتاد و پنج میلیون یورویی یک سامانه هشدار ضد موشکی برای حفاظت از تردد کشتی ها در دریای سیاه نصب کند. این سامانه قرار است در سال ۲۰۲۰ میلادی به بهره برداری برسد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله اوکراین به سواحل کریمه؛ کی‌یف: دو کشتی و زیرساخت‌های نیروی دریایی روسیه را هدف قرار دادیم

گروهی از نیروهای روس هوادار اوکراین به مناطق مرزی در روسیه حمله کردند

توقف پیشروی روس‌ها در محدوده آودیئیفکا؛ اوکراین: کشتی ۶۵ میلیون دلاری روسیه را هدف گرفتیم