اعتراض خیابانی از فرگوسن به شهرهای دیگر آمریکا رسید

اعتراض خیابانی از فرگوسن به شهرهای دیگر آمریکا رسید
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

هزاران تن از شهروندان ایالات متحده آمریکا سه شنبه شب همزمان در شهرهای هوستون، نیویورک، فرگوسن و مینیاپولیس علیه تصمیم دادگاه درباره پرونده کشته شدن یک نوجوان در خیابان ها تظاهرات کردند.

این اعتراضها ازشهرک فرگوسن واقع در ایالت میسوری، در پی کشته شدن مایکل براون، جوان سیاهپوست غیرمسلح به ضرب گلوله پلیس در ماه اوت آغاز شد.

با تصمیم هیات منصفه دادگاه مبنی بر عدم پیگرد قانونی دارن ویلسون، افسر پلیسی که به عنوان ضارب معرفی شده است، شعله های آتش این اعتراض بالا گرفته است.

بیش از هزار و پانصد سرباز گارد ملی به جمع هفتصد نیروی امنیتی حاضر در میسوری پیوسته اند تا از آسیب رسیدن به اموال عمومی و خصوصی جلوگیری شود.

به معترضان اخطار داده شده است که در پیاده روها ایستاده و از ورود به خیابان خودداری کنند. در غیر این صورت پلیس می تواند آنان به اتهام تجمع غیرقانونی بازداشت کند.

سه شنبه شب علاوه بر آتش زدن یک دستگاه خودروی پلیس، برخی از تظاهرکنندگان به خودروهای شخصی نیز آسیب رساندند. معترضان به سوی پلیس پرتاب سنگ و بطری پرتاب کردند. پلیس با شلیک گاز اشک آور تلاش کرد تا آنان را متفرق سازد.

از آغاز اعتراضهای خیابانی در فرگوسن، دوازده ساختمان تجاری در آتش سوخته و امدادگران در هشت مورد دیگر به اطفای حریق پرداخته اند. تاکنون شماری از فروشگاهها نیز غارت شده و به دوازده دستگاه خودرو آسیب وارد آمده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پلیس جنجالی فرگوسن برای اولین بار در تلویزیون ظاهر شد

خانواده نوجوان کشته شده در فرگوسن: از دستگاه قضایی ناامید شدیم

سیاهپوستان آمریکا، عدالت را فریاد می زنند