پلیس جنجالی فرگوسن برای اولین بار در تلویزیون ظاهر شد

پلیس جنجالی فرگوسن برای اولین بار در تلویزیون ظاهر شد
نگارش از Euronews

شهرک فرگوسن در ایالت میسوری آمریکا اگرچه الهتاب روز آغاز دور تازه درگیری ها را ندارد اما همچنان شاهد رویارویی پلیس و معترضانی است که تبرئه یک پلیس سفیدپوست از اتهام قتل عمد نوجوانی سیاهپوست را منصفانه نمی دانند.

همزمان با ادامه تنش و ناآرامی ها، باراک اوباما، رئیس جمهور ایالات متحده بار دیگر در واکنش به رای دادگاه و حوادث پس از آن، اعتراض خشونت آمیز در فرگوسن را مورد نکوهش قرار داد و با منتقدان تبعیض نژادی همدردی کرد.

وی گفت: «من با کسانی که فکر می کنند اتفاق فرگوسن بهانه ای است برای خشونت ورزی هیچ همدردی ندارم، همدردی با آنهایی که محل زندگی خود را ویران می کنند. اما با اکثریت قریب به اتفاق افرادی که ناامیدند و از مشاهده این که شاید به برخی از اجتماعات و افراد نگاهها و رفتارهای نابرابر روا داشته می شود رنج می برند، من با آنها همدردم و آنها را درک می کنم.»

از سوی دیگر، دارن ویلسون، مامور پلیسی که تابستان امسال مایکل براون ۱۸ ساله را با شلیک گلوله کشت، برای اولین بار در مصاحبه ای یک ساعته در شبکه خبری ای بی سی آمریکا حاضر شد.

آقای ویلسون در توضیح و توجیه این که در دفاع از خود مجبور به شلیک شده است گفت مایکل بطرفم آمد و با لحنی نامناسب درب خودرو را بشدت کوبید و وقتی که تلاش می کردم او را دور کنم دوباره در خودرو را بشدت به رویم کوبید و بعد به من خیره شد.

وی مایکل را در لحظه درگیری با او نوجوانی «تنومند و زورمند» و با «لحنی نامناسب» توصیف کرد که گویی به سراغ یکی از کشتی گیران بنام حرفه ای (هالک هوگان) آمده بوده است.

مایکل براون در لحظه ای که آقای ویلسون به او شلیک کرد، هیچ سلاحی همراه نداشته است.

بدنبال رای هیئت منصفه و منع تعقیب قضایی دارن ویلسون، معترضان خشمگین در فرگوسن به خیابانها ریختند، دهها ساختمان را به آتش کشیدند و با پلیس درگیر شدند.

مطالب مرتبط