پایان مسابقات ماجراجویانه «درخت سبز»

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
پایان مسابقات ماجراجویانه «درخت سبز»

سیزدهیمن مسابقات ماجراجویانه «درخت سبز» ویژه بانوان، که در کامبوج برگزار می شد، خاتمه یافت. این مسابقات ترکیبی از چند رشته ماجراجویانه چون قایقرانی کایاک، دوندگی، دوچرخه سواری و رشته هایی چنین است.

برنامه روز چهارم این مسابقات در روز شنبه، جستن گنج در معابد انگکور وات، بایون و تاپروم بود. این معابد در جنگل انکگور واقع شده اند، جنگلی که میزبان ۹۳ معبد متعلق به قرون ۹ تا ۱۵ میلادی است.

یکشنبه، روز پنجم رقابت ها، با مسابقه دوچرخه کوهستان پیگیری شد. رکاب زنان این روز، کار خود را از ساعت ۷ صبح شروع کردند تا به گرمای طاقت فرسای روستای فوم کامبوج نخورند. مسیری چهل و پنج کیلومتری که البته از مسیر مرحله نخست دوچرخه سواری کم فراز و نشیب تر بود. هرچند تیم ها باید انرژی را برای پایان کار که پایانی بسیار دشوار و فیزیکی بود نگه می داشتند.

در فاصله هشتصد متری از خط پایان، ورزشکاران دوچرخه ها را انداخته و دوان دوان به سمت معبد چائو سری ویبول رفتند. در پایان، تیم شماره ۱۰ در مقام نخست قرار گرفت و تیم های ۷ و ۱۲ دوم و سوم شدند.

سرژ رومبی، خبرنگار اعزامی یورونیوز به کامبوج می گوید: «با تمام شدن مسابقات ماجراجویانه “درخت سبز” در کامبوج، رقابت میان ۸۴ تیم شرکت کننده به پایان رسید. دیدار تا سال آینده و مسابقاتی دیگر در مکانی که هنوز نمی دانیم کجاست.»