آشنایی با مرکز ورزش های دریایی سنت-آن در گوادلوپ

آشنایی با مرکز ورزش های دریایی سنت-آن در گوادلوپ
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

رقابت های ایموکای یک دکله «مسیر عرق نیشکر» با رسیدن الساندرو دی بِنِدِتو و تانگی دو لاموت به پایان رسید.

رمی پلتیه از گوادلوپ گزارش می دهد: «به جزیره گُزیه خوش آمدید. گُزیه نام یک نوع پلیکان است. امروز شما را با مرکز ورزش های دریایی سَنت-آن در نزدیکی اینجا آشنا می کنم؛ جایی که تمام بچه ها قایق سواری، کایاک و دیگر فعالیت های دریایی را یاد می گیرند.»

کریستیان بپتیست، شهردار سَنت-آن با اشاره به فیلیپ فیستون، قهران نامدار ورزش های دریایی گوادلوپ می گوید: « او اینجا آموزش دید و حالا در اقیانوس ها می تازد. این جا مدارس و آموزشگاه هایی را داریم و مقامات محلی، ابزار و تجهیزات را در اختیار همگان قرار می دهند. ما در مقیاس شهرداری، مسئولیت تعریف برنامه ای برای دستیابی به اهداف استراتژیک خود را داریم. هدف اصلی ما تربیت حداکثری جوانان مشتاق ورزش های دریایی در گوادلوپ و سَنت-آن است.»

مَنو پومیه، رئیس این پایگاه دریایی درباره محبوبیت «مسیر عرق نیشکر» در میان نوآموزان می گوید: «ما همیشه اشتیاق و انگیزه بالای جوانان را حس می کنیم. اما این لحظات، زمان دیگری است. عشق به قایقرانی. جوانان به خود می گویند که عده ای در اقیانوس اطلس با مشکلات دست و پنجه نرم می کنند چرا ما آنجا نیستیم؟ ما هم راه می افتیم.»

ژوسلن فیلیبر، ناظر فعالیت های این مرکز هم می گوید:« با آن ها بازی می کنیم. وقتی که مبتدی هستند، دسته جمعی در یک قایق کوچک سوارشان می کنیم که اسمش اپتیمیست است. اما آن ها خیلی زود می گویند: می خواهیم تنها سوار قایق شویم تا مثل قایقرانان مسیر عرق نیشکر باشیم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رکوردشکی‌های تیم ملی فوتبال فرانسه در شب هت‌تریک امباپه؛ خروس‌ها جبل‌الطارق را گلباران کردند

لغو مسابقه لیون و مارسی؛ دولت فرانسه خشونت در ورزشگاه‌ها را «غیرقابل قبول» خواند

استقبال ده‌ها هزار نفر در کپنهاگ از یوناس وینگگارد قهرمان مسابقات تور دو فرانس